IRL Noortest sai Isamaa Noorteühendus ResPublica

Isamaa Noorteühendus ResPublica

24. juulil toimus IRL Noorte üldkogu, kus otsustati võtta organisatsiooni nimeks Isamaa Noorteühendus ResPublica.

Lisaks asuti välja töötama ettepanekuid hariduspoliitikas, pensionisüsteemi muutmiseks, aktsiisipoliitika osas ja mitmeski teises valdkonnas.

Avaldame Isamaa Noorteühenduse ResPublica esimehe Birgit Remikülli kirja ühenduse liikmetele täies mahus:

Birgit Remiküll. FOTO: Enriko Lill

Head noored,

Mul on rõõm teile teatada, et IRL Noorte üldkogu valis täna meie organisatsiooni uueks nimeks Isamaa Noorteühendus ResPublica.

Organisatsiooni nimevahetus oli vajalik seetõttu, et erakond Isamaa ja Res Publica Liit muutis mõned kuud tagasi oma nime Isamaaks. Nii ei sobi ka meil jääda vana nimega, kuna IRL Noored ei oma enam sama tähendust, mis varem.

Kaalusime organisatsiooni juhatusega päris mitmeid variante, millega üldkogu ette tulla, lõpuks sai otsustavaks see, mis meie olemusega kõige paremini kokku sobib. Meie eesmärk on olla parempoolse maailmavaatega aktiivsete noorte ühendus, mis väärtustab üksikisiku vabadusi ja vastutust. Sarnane eesmärk oli ka noortel, kes 1989. aastal lõid Ühenduse Res Publica. See parempoolne ühendus kirjeldas väärtusi, mida peaks kandma iseseisev Eesti Vabariik. Sõnapaar „res publica“ ehk avalik asi kannab edasi konservatiivset ja parempoolset maailmavaadet. Seetõttu peame ResPublica nime IRL Noorte loogiliseks jätkuks ning otsustasime juhatusega teha Üldkogule just sellise ettepaneku nimevahetuseks.

Kindlasti on meie seas neid, kel seostub ResPublica eelkõige kahe perioodiga – 1989. aastal asutatud noorteühenduse ja sellest 2001. aastal välja kasvanud erakonnaga. Täna liituvad meiega peamiselt noored, kes on sündinud aastal 2000 või hiljemgi ja neil puudub seos kummagi perioodiga. On aeg anda väljendile „res publica“ uus hingamine ja sisustada see konservatiivsete väärtustega ka tänaste noorte jaoks.

Isamaa Noorteühendus ResPublica ühendab noori, kes soovivad Eesti elu kujundamisel kaasa rääkida. Peame oluliseks, et Eesti inimestel oleks vaba valik rakendada oma teadmisi, tõekspidamisi ja rahalisi vahendeid. On asju, millesse riik ei peaks sekkuma!

Töötamegi hetkel välja oma ettepanekuid pensionisüsteemi muutmiseks, aktsiisipoliitika osas, hariduspoliitikas ja mitmeski teises meile olulises valdkonnas.

Vandenõuteoreetikute jaoks pean üle kordama, et Noorteühendus ResPublica on osa Isamaast ja selle poliitikast. Kui meie organisatsiooni liikmed valimistel kandideerivad, siis teevad nad seda kindlasti Isamaa nimekirjas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga