Miks on ühel Pärnu esindushoonel heisatud Ukraina lipp ja teisel mitte?

Ühe linna kaks nägu. Pärnu Linnavalitsus (vasakul) on heisanud Ukraina lipu. Pärnu Linnavolikogu (paremal) aga mitte. FOTO: erakogu

Pärnu linnaelanikud ei mõista, miks ei ole raekojas heisatud Ukraina lippu kuigi linnajuhid tegid seda linnavalitsuse hoonel juba mitu päeva tagasi.

Reedel teatas Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, et Pärnu linnavalitsus heiskas linnavalitsuse hoonel Ukraina lipu, et avaldada poolehoidu ukrainlastele, kes jätkavad vastupanu Venemaa agressioonile. Kõigest paar päeva varem, 23. veebruaril toimunud Riigikogu istungil jättis Pärnu Linnavolikogu esimees Andrei Korobeinik allkirjastamata ja hääletamata avalduse poolt, milles mõistetakse hukka Venemaa agressioon iseseisva Ukraina vastu.

Kõrvaltvaatajad küsivad, et kas see hääletus Riigikogus on seotud põhjusega, miks ühel hoonel lipp lehvib ja teisel mitte.

Samal ajal on Isamaa fraktsioon esitanud Pärnu Linnavolikogus ettepaneku kutsuda Ukraina sõja tõttu kokku Pärnu linnavolikogu erakorralise istungi ja heisata raekojal Ukraina lipp.

Andres Metsoja ütles Pärnu Postimehele, et Isamaa fraktsioon arutas julgeolekukriisis tekkinud olukorda ning leidis, et linna kõrgeima võimu ehk linnavolikogu esinduskogu hoonel, raekojal peaks lehvima Ukraina lipp. “Teeme ettepaneku lipp hoonele heisata esimesel võimalusel,” teatas Pärnu linnavolikogu Isamaa fraktsiooni esimees Andres Metsoja, kelle sõnul tuleks istungil arutada ka seda, kuidas saaks Pärnu linn toetada ukrainlasi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga