Riho Terras: perekondi toetavate meetmete kaudu saame mõjutada negatiivseid demograafilisi trende

Riho Terras. Foto: Eesti Uudised

Eestist seitsmenda saadikuna Euroopa Parlamenti valitud Isamaa poliitik Riho Terras annab sotsiaalmeedias teada, et 29. aprillil toimunud Euroopa Rahvapartei (EPP) parlamendigrupi kohtumisel kinnitati EPP seisukohad asüüli ja rände teemadel. Oluline on see, et EPP toetab konservatiivset rändepoliitikat ning on vastu rändekvootidele.

„Minu ettepanekul sai rõhutatud ka perepoliitika tähtsust, sest perekondi toetavate meetmete kaudu saame mõjutada negatiivseid demograafilisi trende ega pea end sõltuma seadma sisserändest,“ märgib Terras.

Ühtlasi toob ta esile mõned olulisemad punktid vastu võetud dokumendist.

* Immigrantide ümberasustamine peab jääma liikmesriikide endi otsustada, kui palju on keegi valmis vastu võtma. Samas peab kogu vastutus olema jagatud ka üldisemal rahvusvahelisel tasemel.

* Euroopa Liidu piirid peavad olema kaitstud. Loodud Euroopa Piiri- ja Rannavalve on üheks olulisemaks süsteemiks, mis aitab toime tulla uute immigrantide saabumisega. Tänu sellele on võimalik kiiremini ja põhjalikumalt tegeleda inimestega, kes saabuvad Euroopa Liidu piirile.

* Parandada tuleb ka immigrantide tagasi saatmise ja tagasivõtmise protseduure. Ka siin tuleb teha tõhusat koostööd kolmandate riikidega, et inimesed, kel pole põhjust oma koduriigist lahkumiseks, saaksid turvaliselt tagasi pöörduda. Selleks, et tagasipöördumine ja tagasivõtmine saaks toimida mõlemale osapoolele kasulikult, tuleb toetada koostööalteid kolmandaid riike.

* Peame võitlema inimkaubanduse vastu. Me ei saa lubada jätkuda olukorral, mille tõttu teenivad inimkaubitsejad miljoneid, pannes ohtu süütute inimeste elud. Tihe koostöö kolmandate riikidega on oluline, me peame aitama olukorda parandada nendes riikides, kust inimesed erinevatel põhjustel põgenevad. Me peame tegelema olukorra juurtega, mitte kustutama pidevalt tulekahjusid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga