Hoolimata Valga koalitsiooni vastuseisust vabastati lastevanemad lasteaia kohatasudest augusti lõpuni

Monika Rogenbaumi hämmastas, et volinikud lasteaialaste vanematele suunatud soodustuse hääletamisel üksmeelt ei leidnud. Foto: Monika Rogenbaumi erakogu

30. aprillil oli Valga Vallavolikogu päevakorras 13 volikogu liikme esitatud ettepanek seoses eriolukorra ja selle majanduslike mõjudega vabastada vanemad lasteaiatasude maksmisest.

Arutelu kaudu jõuti tõdemuseni, et vabastuse periood võiks olla 16. märtsist 31. augustini, et paljude perede rasket majanduslikku seisu saaks veidigi tuntavalt leevendada.

„Otsuse hääletamisel siiski volinikud üllatuslikult üksmeelt ei leidnud. Lasteaialaste vanematele suunatud soodustuse poolt hääletas 14 vallavolinikku ja selle vastu oli 10 saadikut. Kolm volinikku seisukohta ei andnud,“ vahendab Monika Rogenbaum (Isamaa) volikogu istungil toimunut.

Lastega perede poolt andsid oma hääle Kalev Härk, Monika Rogenbaum, Vladimir Baranov, Enno Kase, Kalmer Sarv, Lauri Drubinš, Teresa Sale, Ivar Unt, Mart Vanags, Marek Käis, Andres Illak, Jelena Jallai, Kaupo Kutsar. Ainus toetushääl koalitsioonist tuli Igor Jallailt.

Vastuhääletajad põhjendasid oma teguviisi otsusega kaasneva kahjuliku mõjuga vallaeelarvele.

Oma vastuhääle selles vallaelanikele olulises küsimuses andsid võimul olevad keskerakondlased Allain Karuse, Julia Belova, Ants Tiisler, Alar Nääme, Külli Laugessaar, Külliki Siilak, Vilju Arna, Siiri Reiljan ja neid toetav EKRE volinik Tõnu Reinup ning EKRE-ga koostöös toimetav SDE liige Rein Randver.

„Vastuhääletajad põhjendasid oma teguviisi otsusega kaasneva kahjuliku mõjuga vallaeelarvele. Seejuures olid nad juba unustanud hiljutise suure rahasaju mitmel volikogu istungil, kui palgati juurde näiteks kolmas poliitiline asevallavanem kuluga umbes 50 000 eurot aastas ja maksti ametist ilmajäänutele vallajuhtidele ja volikogu esimehele hüvitiseks lahkelt kolme kuupalga ulatuses hüvitisi kogumaksumuses kindlasti üle 60 000 eurot. Ühtlasi ei pööranud praegused vastuolijad kordagi tähelepanu, kust külvamiseks raha võetakse ja mida need kulud vallaeelarvele kokku tähendavad. Praegune soodustus peredele on oma rahalises mõjus võrreldes poliitilise ametikoha loomisega ja hüvitiste maksmisega siiski lausa kordades väiksem,“ märgib Monika Rogenbaum.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga