Seeder: valitsuse käitumist iseloomustab otsustamatus ja ebakindlus

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder. FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on peaministri ja valitsuse tegevus viimase 1,5 nädala jooksul tekitanud ühiskonnas liiga palju ebavajalikku segadust. Tema hinnangul näitab see suurt ebakindlust kriisi ohjeldamisel.

Seederi sõnul on ettevõtjate ja inimeste pahameel igati õigustatud: „Viiruse levik on kontrolli alt väljas juba kuu aega. 26. veebruaril kuulutati välja leebemad piirangud kui teadusnõukoda soovitas. Ettevõtjad asusid nende teadmiste põhjal tegema oma töös ümberkorraldusi. 2. märtsil, mil nakkusnäitajate olukord ei olnud märkimisväärselt muutunud kuulutas valitsus välja aga uued täiendavad piirangud. Seejuures ei ole valitsus ettevõtjatele andnud ühtegi signaali, milliseid täiendavaid toetusmeetmeid plaanitakse rakendada,“ ütles Seeder.

Tema sõnul puudub valitsuse tegevuses igasugune loogika, mida ilmestab näiteks otsus piirata süsteemitult kaubanduskeskuste lahtiolekuaegu. „Keskuste lahtioleku aja vähendamine 7-lt päevalt 5-le võib saavutada soovitule vastupidise mõju, sest inimestel tekib surve koguneda poodidesse neljapäeviti ja reedeti. Kui valitsusel on soov kehtestada ranged piirangud siis tuleb kuulata teadusnõukoda ja rakendada rangeid meetmeid. Poolikud lahendused ei aita,“ ütles Seeder.

Isamaa esimehe sõnul on valitsuse meeltesegaduse põhjuseks valitsuse ja peaminister Kaja Kallase suutmatus langetada adekvaatseid otsuseid. „Terviseameti juht ja mitmed eksperdid on öelnud, et piirangute leevendamine jaanuari lõpus oli suur viga. Ka kuu aega hiljem ei suuda peaminister tunnistada, et ta eksis,“ tõi Seeder näite.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga