Mailis Reps on taas korruptsioonihõnguliste sündmuste keerises

Mailis Reps ja Kaja Kallas. FOTO: Madis Vetlma, Postimees

Alles see oli kui Keskerakonna aseesimees ja Riigikogu Keskfraktsiooni esimees Mailis Reps käis keskkriminaalpolitseis ütlusi andmas ja sai ametliku kahtlustuse omastamises. Nüüd ilmneb, et tuulde on läinud mitmele Tallinna vene õppekeelega koolile välja makstud enam kui 2,5 miljonit eurot, mis mõeldud tõhusa ja paindliku kõrgel tasemel eesti keele õppe tarvis.

Endise haridus- ja teadusministri Mailis Repsi eestvedamisel sündinud projekt põletas raha nii, et jälgi järgi ei jäänud, sedastab Eesti Ekspress. Riigikontroll tegi vaid põgusa analüüsi, kuid märkis, et esitatud andmetest ei selgu isegi seda, kui mitu õpilast 2017. aastal alanud katseprojekti on kaasatud, kui palju õpetajaid on palgatud ja lisatasusid makstud. Riigikontrolli esimees Janar Holm leiab Riigikogu liikme Jevgeni Ossinovski saadetud küsimustele vastates, et raha on läinud tuulde.

Eesti Ekspress kirjutab, et kolmele Tallinna vene õppekeelega koolile maksti eesti keele õppeks välja 2,55 miljonit eurot, aga Riigikontroll ei leidnud dokumentidest mingit selgust, kuhu see raha läks.

Arvestades, et hiljuti omastamises ametliku kahtlustuse saanud Reps on taas segatud korruptsioonihõnguliste sündmuste keerisesse, tekib paratamatult küsimus, mida lubas korruptsioonikoalitsiooni läbirääkimisi Keskerakonna poolt juhtinud Mailis Reps praegusele peaministrile Kaja Kallasele ja mida Kaja Kallas Repsile?

Meenutame, et Repsile veebruaris esitatud omastamiskahtlustus sisaldab ERR-i andmeil nii ministeeriumile soetatud Jura kohvimasina omale koju paigaldamist, Horvaatia perereisiks ministeeriumi auto kasutamist koos kütusearvega, ralli MM-etapi ajal Tartu hotellis Pallas perega veedetud majutuse eest 360-eurose arve esitamist ja pere lennupiletite eest üle 1500-eurose hüvitise küsimist ministeeriumilt.

Kõik algab Keskerakonna suhtumisest korruptiivsetesse tegevustesse

9. veebruaril kui prokuratuur teatas, et Repsile on esitatud kahtlustus omastamises kirjutas Riigikogu liige Raivo Tamm, et Keskerakond on ainuke erakond, kus korruptsioonijuhtumeid premeeritakse.

„Tänases prokuratuuri teates, et Repsi suhtes algatatakse kriminaalmenetlus, peitub teatav iroonia. Nimelt otsustas riigikogu Keskerakonna fraktsioon samal päeval, et Repsist saab uus Keskerakonna fraktsiooni esimees. Lisaks sellele on Keskerakonna peasekretär pärast prokuratuuri teadet öelnud, et erakond ei vaata ümber Repsi kuulumist erakonna juhatusse (aseesimehena) ning samuti jätkab ta ka fraktsiooni esimehe kohal,“ kirjutas Tamm Eesti Päevalehes.

„Samas ei tohiks see kedagi üllatada. Jätkab ju ka Jüri Ratas Keskerakonna esimehena, vaatamata sellele, et tema juhtimise all on Keskerakonnale esitatud korruptsioonikahtlustus. Keegi pole isegi tõstatanud küsimust, kas juhtkonnas tuleks teha muudatusi või mitte.”

“Veelgi nukram paistab see olukord arvatavasti märtsis, kui Reformierakonna vaikival heakskiidul saab Ratasest riigi tähtsuselt teine inimene – riigikogu esimees,“ tõdes Tamm öeldes, et Keskerakonna puhul ei ole küsimus selles, kas see erakond taunib korruptsiooni. Vastupidi, järjest näeme tegusid, kus korruptiivse loomuga tegusid premeeritakse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga