Helir-Valdor Seeder arutas Põhjala ja Balti riikide sõsarparteide juhtidega kriisist väljumise strateegiaid

Helir-Valdor Seederi sõnul on koalitsiooni välja pakutud põhimõtteline lahendus palju efektiivsem kui Reformierakonna ettepanek, mis pakub vaid lühiajalist lahendust. Foto: Eesti Uudised

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder osales 29. aprillil Norra peaministri Erna Solbergi initsiatiivil kokku kutsutud Euroopa Rahvapartei Põhjala ja Balti riikide erakondade juhtide videokohtumisel.

Kohtumisel arutati koroonaviiruse leviku ja pandeemia ohjeldamisega seotud strateegiaid ning praegust olukorda Põhjala ja Balti riikides. „Kui koroonaviiruse leviku ulatus ning piirangud on riigiti erinevad siis kriisi mõjud majandusele ja tööjõuturule on olnud riikides sarnased. Majanduskeskkonna taastamiseks tuleb piiranguid järk-järgult leevendada. Normaalse elurütmi ja piiriülese liikumise taastamisel on oluline meie regiooni riikide hea koostöö,“ ütles Seeder.

Lisaks arutasid erakondade juhid Fideszi liikmelisust Euroopa Rahvaparteis ning majanduskoostööd innovatsiooni ja keskkonnasäästu valdkonnas.

Kohtumisel osalesid lisaks Norra peaministrile, Høyre erakonna juhile, Erna Solbergile ning Helir-Valdor Seederile ka Soome, Rootsi, Taani, Islandi ja Läti erakondade esimehed.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga