Kaitsepolitsei peadirektori asetäitja Martin Arpo hoiatas, et venekeelse odavtööjõu Eestisse lubamine võib kujutada julgeolekuohtu. Foto MARGUS ANSU POSTIMEES

«Kahtlemata avaldab järsult suurenenud venekeelse tööjõu sisseränne mõju meie hapratele edusammudele ühiskonna lõimimisel,» ütles kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja Martin Arpo kolmapäevasel majandusjulgeoleku konverentsil «Eesti 100Pluss Visioon».

Odavast tööjõust võidavad tema sõnul kindlasti kinnisvaraarendajad ja -ostjad. «Aga kui palju sellest võidab või kaotab ühiskond tervikuna, on tegelikult läbi analüüsimata. See debatt ei tohiks olla ratsionaalse analüüsi ja pädevate ametkondade jaoks tabuteema,» sõnas Arpo.

Tema sõnul ei tohiks unustada ka seda, et tööjõu liikumine on rahvusvaheline ja see mõjutav paljusid riike. «Kas on mõistlik ja eetiline meelitada rikastesse riikidesse vaeste riikide maksumaksja rahade eest koolitatud spetsialiste? Küsimus pole ainult eetikas vaid ka rahvusvahelises stabiilsuses mitte ainult majanduse vaid ka julgeoleku mõttes,» lisas Arpo.

Isamaa seisab selgelt välismaise odavtööjõu Eestisse toomise vastu ja peab sel teemal tõrjuma Keskerakonna ja sotside lähenemist, kes sooviks olulisel määral leevendada võõrtööjõu kasutamise piiranguid Eestis. Vasakpoolsed ei taju sellest lähtuvat ohtu, mida Kapo peadirektori asetäitja Martin Arpo kirjeldas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga