Eesti 200 on nagu Macroni liikumine aga ilma karismaatilise juhita

Eesti 200 juht Kristina Kallas soovib, et eesti- ja venekeelsed lapsed õpiksid koos samades koolides. Vaenu õhutavate plakatite tellimine on ilmselt osa nende valimiskampaaniast. Foto: Erik Prozes, Eesti Meedia

Kui paljud on võrrelnud uut erakonda Eesti 200 Prantsusmaa protestiliikumisega En Marche!, mille juhina tõusis riigi etteotsa Emmanuel Macron, siis europarlamendi saadiku Indrek Tarandi hinnangul puudub Eesti 200-l Macroniga sarnane karismaatiline juht.

“Mulle tundub, et Eestis pole praegu sellist Res Publica tulekule eelnenud janu mingisuguse rahva revolutsiooni järele. Samas on meeldiv, et Eesti inimesed on aktiivsed ja on suutnud praegustele kitsastele mängureeglitele vaatama luua uue erakonna – konkurents läheb ühe paremaks,” rääkis Tarand Kuku raadio saates “Keskpäevatund”.

Vabaerakonna liider Andres Herkel kirjutab enda blogis, et uus partei Eesti 200 seostab end liberalismiga, samas kui liberalism on katki läinud maailmavaade. “Eesti 200 on mõista andnud, et traditsioonilisele maailmavaatekompassile nad ei mahu, aga kui peab, siis liberalism on hingelähedane,” kirjutab Herkel.

“Macron Macroniks, aga midagi hullu on lahti liberaalse alternatiivi tõsiseltvõetavusega Euroopas tervikuna. Liberalism, mis seostus vabadusega ning aitas alles äsja kaasa ka Eesti vabaduspüüdlusele, on ühtäkki seostatud vasakideoloogiaga,” märgib Herkel.

Kommentaarid artiklile “Eesti 200 on nagu Macroni liikumine aga ilma karismaatilise juhita

  • 5. nov. 2018 kell 10:37
    Permalink

    NB 10.1016/j.jce.2018.07.002

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga