Eesti keele maja avamine. Foto: Konstantin Sednev / Eesti Meedia

Täna avas Integratsiooni Sihtasutus kaua oodatud eesti keele maja Narvas. Linda tänava majas hakkab lisaks paiknema ka sihtasutuse peakontor.

Rahvastikuminister Riina Solmas ütles maja avamisel, et uus eesti keele maja mängib tähtsat rolli eesti keele omandamisel ja hoidmisel. Minister väljendas lootust, et nendest ruumidest saab hubane eesti keele ja meele, hariduse ja kultuuri keskus Narva linnas.

„Eesti keele omandamise ja hoidmisega seotud tegevused on oluliseks osaks vundamendist nii Lõimuva Eesti kui Rahvuskaaslaste programmides ning samuti saab see nii olema ka loodava Globaalse Eesti programmi puhul,“ ütles rahvastikuminister.

Kultuuriminister Tõnis Lukas sõnas maja avamisel, et kultuurilise lõimumise eelduseks on keeleoskus. “Narva eesti keele maja on eesti keele õppe ja teiste kultuuriministeeriumi oluliste tegevuste tugipunkt. Siin ei õpita vaid klassis istudes, vaid ürituste ja nõustamise abil luuakse kultuuriruum ja keelekeskkond, kus eesti keelt kasutada. Sellise keskkonna loomine on eriti oluline just Narvas, kus mujal palju eesti keelt ei kõla,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

Eesti keele majja on oodatud kõik, kes soovivad õppida ja harjutada eesti keelt. Ka need, kel on tarvis nõu kas igapäevase eluolu või töö- ja õpingutega seoses. Eesti keele majas toimuvad erinevad keelekursused, tandemõpe ja keelekohvikud, samuti korraldame põnevaid üritusi. Integratsiooni Sihtasutuses Narva kontoris hakkab koos eesti keele maja personaliga tööle ligi 20 inimest.   

Riigieelarve eelnõu kohaselt eraldatakse järgmisel aastal Kultuuriministeeriumile täiskasvanute eesti keele õppeks lisaks kaks miljonit eurot. Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele majades saab selle toel tuleval aastal õppida eesti keelt tasuta 4000 inimest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga