RAADIO: Arvamusfestivali debatid nüüd ka järelkuulatavad meie raadiokanalis

Kuulajate huvipuuduse üle ei saanud Isamaa debattidel kurta. FOTO: Eesti Uudised

Eesti Uudised on oma soundcloud raadiokanalisse üles laadinud Arvamusfestivali laupäevased debatid. Kõige kuumemaks kujunes õhtune arutelu teemal, kas pensioni 2. samas on raha põletamine. Kuulajad ei mahtunud telki ära ja poolteist tundi oli sellele küsimusele vastamiseks selgelt liiga lühike aeg. 

Järelkuulatavad debatid olid kolmel väga erineval teemal põnevate osalistega:

Kuidas saada palju lapsi?

Otsus saada palju lapsi sõltub paljudest erinevatest teguritest. Keskmine eestlane soovib kahte või kolme last, kuid reaalsuses need soovid ei täitu. Paneel keskendub põhjustele ja teguritele, mis mõjutavad laste saamist ning osalejad jagavad isiklikke kogemusi ja seisukohti.

Moderaator – Marii Karell (ajakirjanik)

Osalejad: Priit Sibul (Riigikogu liige, 4 lapse isa), Siiri Oviir (Eesti Naisliidu esinaine), Kerstin Meresma (Postimehe ajakirjanik)

KUULA ARUTELU SIIT

Kes tegelikult juhib Eesti riiki?

Eestis on kõrgeima võimu kandja rahvas, kes valib enda esindajad Riigikogusse. Otsuseid, mis mõjutavad riigi edasist käekäiku ei langeta aga ainult valitud rahvasaadikud ja vabariigi valitsus. Neid mõjutavad erinevad rahvaalgatused, poliitilised liikumised, ärihuvid ja riigiametnikud. Legendid kantsleritest – ministeeriumite hallidest kardinalidest on märk sellest, et olulisi valikuid ei langeta ainult rahva poolt valitud esindajad. Kes juhib Eesti riiki tegelikult?

Moderaator – Mart Luik (meediategelane, Tallinna Linnavolikogu aseesimees)

Osalejad: Mart Nutt (Riigikogu liige, Isamaa), Urmo Kübar (Vabariigi Presidendi vabakonnanõunik), Veiko Tali (Rahandusministeeriumi kantsler), Urmo Soonvald (Eesti Päevalehe peatoimetaja)

KUULA ARUTELU SIIT

Kas II pensionisammas on raha põletamine?

Meie pensionifondide esindajad on korduvalt rääkinud, et ainuüksi teisest sambast ei piisa vanaduspõlves toimetuleku tagamiseks. Erakondadele meeldib rääkida pensioni maksmisest tänastele pensionäridele, kuid kes esindab tänaste pensionikogujate huve? Kas väärtust kaotava raha „riiulisse tõstmine“ on mõistlik või tuleks kaaluda alternatiivseid lahendusi?

Moderaator – Kalle Muuli (meediategelane)

Osalejad: Helir-Valdor Seeder (Isamaa esimees, Riigikogu liige), Kristjan Järvan (ettevõtja), Kristi Saare (Tuleva fondi esindaja, kogukonna juht), Mart Jesse (Kindlustusseltside Liidu juhatuse esimees), Eiki Nestor (Riigikogu esimees, SDE)

KUULA ARUTELU SIIT

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga