Helir-Valdor Seeder: Isamaa pole andnud suuri rahalisi lubadusi ja alles koostab oma programmi

Isamaa esimees on veendunud, et erakonnal on märgatavalt rohkem toetajaid, kui seda näitab praegune madal reiting. Foto: Scanpix

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles kommentaariks kesise reitingu kohta, et erakond pole andnud populaarseid rahalisi lubadusi ja pole veel tutvustanud ka oma tuntumaid kandidaate ning uusi liitujaid. Seedri kinnitusel töö programmiga ja valmisnimekirjadega alles käib.

Seeder ütles, et valimistel on Isamaa saanud ikka parema tulemuse kui reitingud lubavad, viimati oli tulemus lausa kaks korda parem. Ta lisas, et kuna paljudel inimestel pole valimiseelistus paigas, küll aga on neist paljud Isamaa võimalikud toetajad, kes võivad asuda Isamaad toetama.

Üheks langenud reitingu põhjuseks on Seederi sõnul see, et viimasel ajal on teised erakonnad järjest välja tulnud sotsiaalsete valimislubadustega: lubatud on pensionitõusu, tasuta lasteaiakohtasid, tasuta ühistransporti, tasuta hoodekodukohta, maksulangetusi jne.

Kuna Isamaa pole veel oma lubadustega välja tulnud, siis see avaldab mõju. Isamaa kavatseb oma valimislubadusi peatselt tutvustama hakata. Valimispäevaks on kõigil erakondadel terviklikud valimisprogrammid väljas ja see muudab olukorda. Seeder kinnitas, et tasuta asju Isamaa lubama ei hakka.

Samuti pole Isamaa teiste erakondade kombel saatnud välja rindeteateid sellest, milline tuntud inimene nende ridadesse kandideerima on tulnud. Seeder ütles, et Isamaal on värsket verd toovaid uusi inimesi, kelle nimed tehakse ühel hetkel teatavaks.

Väikeste erakondade sektoris on viimasel ajal probleeme ka teistel, kõige märgatavamalt siseheitlustes Vabaerakonnal, mille reiting on püsivalt alla valimiskünnise. Seetõttu on räägitud võimalikust ühinemisest Vabaerakonna ja Isamaa vahel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga