Poliitikast lahkujad istuvad raha pärast riigikogus kevadeni

Reformierakonna saadik Laine Randjärv ei asu enne märtsikuud Eesti Kontserdi juhi kohale, et teenida välja lahkumiskompensatsioon. FOTO: MARKO SAARM/SAKALA

Reformierakonna parlamendisaadik Laine Randjärv valiti küll Eesti Kontserdi uueks juhiks aga plaanib tööle asuda alles järgmise aasta märtsis, kui riigikogu uus koosseis on kinnitatud. Randjärv jätkab kevadeni Toompeal ainult selleks, et teenida välja 6-kuuline kompensatsioon. Samamoodi käitub ka SDE ridadest lahkunud Urve Palo.

Seaduse järgi ei tohi riigikogu liige samaaegselt töötada mõne muu riigiasutuse juhina.

Möödunud neljapäeval Eesti Kontserdi sihtasutuse juhiks valitud Laine Randjärv teatas, et jätkab tööd riigikogus kuni selle koosseisu volituste lõppemiseni. Eesti Kontserdi meeskonnas oleks Randjärv pidanud tööle asuma 2019. aasta veebruaris ning riigikogu koosseis lõpetab märtsis. Sel juhul teenib ta ettenähtud kompensatsiooni 6 kuu riigikogu liikme palga ulatuses ehk 20 888 eurot.

Vastavalt riigikogu liikme staatuse seadusele loetakse riigikogu liikme volitused «lõppenuks riigikogu järgmiste valimiste tulemuste väljakuulutamise päevast.»

On võimalik, et riigikogu liikme volitused võivad lõppeda varem. Näiteks riigi osalusega äriühingu või riigi asutatud sihtasutuse juhatuse liikmeks või juhiks asumisel. Üheks näiteks on SA Eesti Kontsert, mida Randjärv juhtima hakkab.

Kui Postimees uuris Laine Randjärvelt huvide konflikti kohta, tunnistas ta, et tegu on tundliku teemaga. «See on õigustatud küsimus. Hetkel on käimas nõukoguga (SA Eesti Kontsert nõukogu – A.P.) läbirääkimised, kuidas töö algust kõige paremini korraldada. Nõukogu on teemaga kursis ja aktsepteerib, et olen riigikogu koosseisu lõpuni,» selgitas riigikogu liige.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga