Kodutoetust eluruumide kohandamiseks sai tänavu 344 kolme- ja enamalapselist peret

PRN01:KODUTOETUS SUURPEREDELE,KORRASTATUD ELUMAJAD : PÄRNU, EESTI,22SEP15-Tori vald,Nõmme talu,Riina Nõmm al/FOTO ANTS LIIGUS PÄRNU POSTIMEES

KredExi kodutoetust said tänavu 344 kolme- ja enamalapselist vähekindlustatud peret, kokku kasvab nendes peredes 1218 last. Ühtekokku eraldati tänavu toetusteks üle 3,1 miljoni euro.

Kõige  rohkem toetuse saajaid olid Harjumaal (62), Ida-Virumaal (44) ja Tarumaal (36). Kõige enam antakse toetust eluaseme renoveerimiseks (235 korral). 106 peret sai toetust kodu soetamiseks ning 3 peret nii soetamiseks kui ka renoveerimiseks.

KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu sõnul on kümne aasta jooksul, mil seda toetust on väljastatud paranenud rohkem kui 11 000 lapse elamistingimused. Kehvas seisukorras muudetud elamised on muudetud nüüdisaegseteks ja soojadeks kodudeks.

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva sõnul on 10 aastat tagasi toonase majandusminister Juhan Partsi poolt algatatud lasterikaste perede kodutoetus aidanud tuhandeid lapsi. “Vahel Kodutunnet vaadates keegi ikka küsib, et kas riik ei teegi midagi? Teeb ikka, juba 10 aastat saab sadu peresid kodu renoveerimiseks toetust. Kui algul oli kodutoetus 4-lapselistele peredele, siis nüüd on toetus mõeldud ka 3- lapselistele.”

“Lisaks toetab riik sellest aastast puuetega inimeste kodude kohandamist (inimesel tuleks pöörduda omavalitsuse poole, kes koondab taotlused ja esitab riigile). Esimesest voorust küsis toetust 56 omavalitsust, uue taotlusvooru avame aasta lõpus,” kirjutas Iva oma sotsiaalmeedia kontol.

Möödunud nädala kohtumisel Eesti Lasterikaste Perede Liiduga tõdesid Riigikogu Isamaa fraktsiooni saadikud, et paljulapselised pered vajavad tuge eluruumide kohandamisel ja kaasajastamisel. Seetõttu tuleb tänaseid Kredexi meetmeid edasi arendada, toetusi suurendada ning võimaldada senisest suuremat paindlikkust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga