Kas Kanal 2 valimisdebati boikoteerimine on Anveldi ja Roonemaa kättemaks?

Sahistatakse, et saatest ilma jäänud Kärt Anvelt sepitses valimisdebati boikoteerimise idee, mille sotsid teistele erakondadele maha müüsid. Foto: Konstantin Sednev / Eesti Meedia

Eesti suuremate erakondade Reformierakonna, Eesti 200, Isamaa, SDE, Keskerakonna ja EKRE juhid astusid esmaspäeval pretsedenditu sammu ja saatsid meediale avaliku pöördumise, milles taunisid Kanal 2 valimisdebati korraldust ja teatasid, et on otsustanud selles osalemisest keelduda.

“Me ei ole nõus sellega, et Kanal 2 on otsustanud valimiseelses teledebatis loobuda usaldusväärsetest saatejuhtidest, kellel on vajalikud teadmised ja kogemus poliitilise debati juhtimiseks. Selle asemel kutsutakse erakondade juhte saatesse, kus kesksel kohal on meelelahutus ja naljategemine,” teatasid erakondade juhid täna välja saadetud pressiteates. Kanal 2 otsustas poliitdebatti juhtima panna alles Eesti Meediaga liitunud Katrin Lusti ja Jüri Butšakovi, kes televaatajatele tuttav nii “Radarist” kui ka “Õhtust”. Erakondade juhtide arvates näitab naeruvääristab see Riigikogu valimisi kui demokraatliku ühiskonna üht olulisemat instituuti.

Algselt pidid kõnealust debatti juhtima pikaaegne poliitajakirjanik Kärt Anvelt ning Postimehe uuriva toimetuse juht Holger Roonemaa, ent mõni aeg tagasi otsustati Lusti ja Butšakovi kasuks. Nüüd ringleb kuuldus, et boikoti idee tegelikud autorid ongi saatest ilma jäänud ajakirjanikud Anvelt ja Roonemaa, kes suutsid selle idee sotsidele “maha müüa”. Anvelt ja Roonemaa olid pikka aega kolleegid Eesti Päevalehes ja selle lehe tollane SDE-meelsus oli siis kõigile silmaga nähtav. Lisaks sellele on Kärt Anvelt endise siseministri Andres Anveldi abikaasa, kes kuni seletamatu ja ootamatu tagasiastumiseni oli üks sotside juhtidest.

Ajal, mil Kärt Anvelt töötas Eesti Päevalehes, tuli SDE konkurentidel vesise suuga pealt vaadata, kuidas sotsid väljaande tähelepanu nautisid. Umbes sarnaselt nagu Eesti 200 upitamine Lauri Hussari poolt Postimehes. Ringlevat kuuldust toidab ka see, et Kanal 2 boikoti üleskutse koos tekstiga jõudis teiste erakondadeni Jevgeni Ossinovski arvutist…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga