Tõnu Kalvet leiab, et nii eestlasi, ukrainlasi kui ka paljusid teisi rahvaid ühendab veendumus, et loeb ikkagi tegu, mitte õõnes jutukõmin. Foto: Rainer Raud

Korruptsiooniuurijad hõõrusid 18. oktoobril 2021 kindlasti suurest rõõmust käsi, kui kuulsid uudist: Keskerakonna ainuvõimu asendamiseks Tallinnas loodud ühisrinne juba lagunebki, kirjutab Tõnu Kalvet.

Teatas ju nii sotsiaaldemokraatide linnapeakandidaat Raimond Kaljulaid kui ka Eesti 200 linnapeakandidaat Marek Reinaas mainitud päeval, et ühisrinnet ei tule ja pigem eelistatakse koostööd Keskerakonnaga.

Korruptsiooniuurijaile peakski nüüd pakkuma suurt huvi äsjaste ühisrindelaste nii ootamatu kannapööre. Lausa kahtlaselt ootamatu. Selline, mis sunnib küsima: mida siis Keskerakond mõlemale rindestlahkujale ikkagi lubas?

Keskerakondlike poliitikute ja ametnike korruptsioonitegusid on politsei uurinud juba kaua. Päris kõiki seoseid ega siirdeid pole aga siiski veel suudetud tuvastada. Sestap ongi korruptsiooniuurijail põhjust olla tänulik nii sotsiaaldemokraatidele kui ka Eesti 200-le, kuna nende ootamatu kannapöörde tagamaid uurides võib päevavalgele tulla nii mõndagi huvipakkuvat.

Igaüks, kes pole just eilne, taipab, et puhtinimlikult pole lihtsalt usutav, kui Keskerakonnast suure tüliga lahkunud Kaljulaid ühtäkki Keskerakonna-meelseks muutub. Nagu pole usutav seegi, kui keskerakondlikku korruptsiooni karmilt arvustanud Reinaas üleöö suhtumist Keskerakonda muudab. Korruptsiooniuurijad usuks seda veel kõige vähem.

Siseopositsiooni kahjurõõm

Mõlema rindestlahkunud erakonna siseopositsioonile tuleks juhtkonna sobing Keskerakonnaga seevastu kasuks. Sest laseks näidata, et tegu on üheaegselt põhimõttelagedate ja korruptsioonikalduvate juhtidega, kes tulebki ruttu välja vahetada.

Põhjus on lihtne: kui jätta säärased väljavahetamata, siis ei tee kummagi erakonnaga lähiaastatel koostööd ükski teine erakond, kuna pole ju teada, millal emb-kumb jälle kokkuleppest taganeda otsustab. Samuti pööraks neile seetõttu selja oluline osa valijaskonnast. Järgmised Riigikogu valimised on juba vähem kui pooleteise aasta pärast. Sestap tuleb mõelda juba nüüd, kellega tasub seal liitu luua, kellega aga mitte.

„Poliitika on võimaluste kunst,” ütleb üks elutark kõnekäänd. Sellega on vahel õigustatud ka põhimõttelagedust, isegi reetlikkust. Pärast tänavusi Eesti kohalikke valimisi tekkinud olukord on aga selline, mis lausa sunnib erakondi jääma põhimõttekindlaks ja usaldusväärseks. Sest neil, kes selleks ei jää, pole edaspidi ka eduväljavaateid. Kriisiaeg võimendab seda veel eriti.

Teisisõnu: Pyrrhose võit jääb Pyrrhose võiduks ka poliitikas. Kui sotsiaaldemokraadid ja Eesti 200 seda ei taju, küll siis elu ise aitab neil seda tajuda.

Kommentaarid artiklile “Lagunev ühisrinne Tallinnas – kink korruptsiooniuurijaile

 • 12. veebr. 2022 kell 01:37
  Permalink

  Tõnu. Su artikkel on lohisev ja sisutühi. Lihtsalt mingi kompamine ilma korralike lähteandmete ja püändita.
  …………………………………………………………………………
  Miks on Eesti Vabamüürimale-lehe peatoimetaja siia fotole pandud`? Kas ta on krooniliselt registreerimatu ja tema kaudu vabamüürlaste poolt kontrollida üritatava Rahvuskaste Tallinna Klubi juhiks end pressijana mingi rahvusluse juht ja mingi tõsiseltvõetav ideoloog? Kui ta 2017 valimiste ajal tõi klubisse pataka Reformi Pentuse tiiva Põhja–Tallinna valimisajakirju, kus ilutsemas ta foto, mängimas Reformi kohaliku esikandidaadi kõrval malet Pentuse suure plakati all.
  ……………………………………………………………………….
  Keda sa lollitad, Tõnu ja keda sa lollitad Auleegioni Ordeni (et.wikipedia.org) vabamüürlane, Reinsalu? Isegi Kojamees näeb selle, valimiste eel mööda erakonna kangialuseid jooksva, vabamüürinuku kõrval soliidse ja põhimõttekindla härrana, sest rahvuslikus mõttes ta ongi patrioot, ainult Süldikogu-rattasse sattunud.
  ……………………………………………………………………….
  Küsimus suurele IRL-i patriootide ringile. Kas teie erakond teeb nüüd tihedat koostööd erakonnaga, millega on võõragentidena seotud Eesti ja Venemaa kõige parema meelega omavahel sõtta ajajad? Kes on need mehed, kes 2019 Tartu Rahu Tallinnas tähistamisel sarjasid sisutult Vene tänaval toimunud üritusel järjepanu pea kõiki Eesti tuntud tegevpoliitikuid, kes neile meelde tulid ja ähvardasid Riigikogu valimistele oma kambaga kandideerides platsi puhtaks lüüa?
  …………………………………………………………………….
  Küsige Kojamehe käest, who are these Odd Fellas? Las ta küsib Tõnu Kalveti käest ja las too küsib prügikoti-Elmo käest, kes oli Tõnu läbi Reinsalule erakondlikku alltöövõttu tegevas erakonnas koguni esimees.
  ……………………………………………………………………
  Kas samasuguse erakonnas, nagu Iseseisvuspartei, mille endine esimees kirjutas eesti ugri-rahvusluse ümber mutimittemillegisuseks ja viitas oma neis raamatuis ADL-sionistlikult kontrollitavale internetile, kui teadusallikandusele ja mille praegune esimees karjub Iisraelist sõpru otsivate juudi-kaabulaste erakonna püünelt peaväljakul, et elekter on temaarust 0?
  ……………………………………………………………………
  Samal ajal kui Eesti 550 000 töötajat 17 300 000 000 eurost paljaksvarastanud Riigikogu annab selle raha oma sõpradeks osutunud ADL-sionistide Eesti pankadele ja vabamüürlaste (ees) Rooma(jate) klubi peaideoloogi poeg, kes on ühe õnnetu jalgpallurist ja nüüd kaabuga kohvikupidaja nimel petnud poliitvaesestatud rahvalt välja taas ühe jõulukuuga 200 000 eurot, jagab samal platsil inimestele ADL-sonistide poolt jälle 666-satanististavaid, seekord pook-tapale viidavaid tähistavaid tähti.
  …………………………………………………………………..
  Ha-ha, Tõnu. Miks sa analüüsid tõsi-poliitilisuse mõttes poliit-surnult sündinud erakondi, nagu sa ise oled selline, võrrelduna Eesti ja Euroopaks seni veel nimetatava ala popima poliit-isakese (valijaühiku kohta) loodud erakonnaga?
  …………………………………………………………………….
  20 aastat tagasi ütles riigiteaduste õppejõud Keit Kasemets meile Peda suurimas auditooriumis K-318, et pange tähele, mõne aasta pärast olete kõik enamuses sotsialistid. Seda, milleks Jannseni poolt eestlaseks kosher-muudetud metsa-ugrile sotslus kõlbab, näitasid juba enne omariiklus-pätsamist tehtud 1934 presidendi soosikute küsitlused, kus 7 päeva jooksul kohale tatsanud kodanike arvamuse järgi sai Vabadussõdalaste kindral Larka
  ………………………………………………………………..
  (kellest, hiljem 1937 Luksemburgis Pätsu agentide poolt surmani viidud vapside juht, Artur Sirk oleks ilmselt rohkemgi saanud, kui ta ei oleks toona veel patriootide hinnatud ohvitserlikus riigimehelikkuses pidanud sobivaks Larka kasuks taandumist, mis ka kahjuks Eestile nii eht poliitiliselt koledalt kätte maksis)
  ………………………………………………………………………
  63,63% toetushäältest (nagu ka rahvuslase pähe veel 2016 pooldatud Helme ; vaata petitsioon.ee/astutagasikk, pikad kommentaarid), kui Laidoner vaid 22%, riigi rahvuselt Päts(amise algataja) ise 11% ja sots Rei paar protsenti.
  ………………………………………………………………………..
  Kui 2021 sügisel, nüüdseks Oraava rahvustapula Eesti EL peakontori juhiks tõusnud Kasemets koos Reinaasaga Kunstihoone eest linnapea kandidaatide väitlusele tõttas, siis tuletasin talle seda 20 aasta tagust ütelust meelde. Talt teaduslikku põhjendust ei tulnud, aga suu venis neil mõlemil väga kõrvuni iroonilisse naetatusse.
  ……………………………………………………………………
  Reinaasal vist ka enese(erakonna) iroonilisse, sest tal võis meelde tulla, kuis ADL-sionistlik enne kaabuga olnud vabamüürinukk, Maria Kaljuste ja ilmselt nende poolt siis siiani Reformi Auleegioni Ordu komandör-vabamüürlane Ojuland, kes igatahes 2017 Meie Tallinna valimisliidus oli Maria rahastmise korraldaja ja ideoloogiline kontrollija, korraldas 9.12.2018 samas väjakul Rändeleppe nime all oma laval vapsilipu vabamüürlaste vereristiga rävetamise ja, saksa sotsi ning Pealtnägija ADL-sionistla poolt, Odini juhi, Buraki ideoloogiliselt lapsevankriga poliit-surnuks sõitmise sabbati. Mis neil on tänaseks ka sisult õnnestunud, kui jätta tähelepanuta, et kui vastarinnalik saab üldse olla niisuguse algrahastusega vastupanu ja näiteks ka Rootsist järjekordse Simoni juhitud vastupanu, mis toimib samal põhimõttel, nagu “Toompea lamemaalasigi” marginaliseerivate kokkulepitud opositsiooni korraldatud suurpäevade-rahastused.
  …………………………………………………………………..
  Aga 2021 suvel tekkis Lang-Molekulil siiras imestus ja kompliment mulle, et nii kõva avaldust ta teist ei mäletagi, kui ütlesin, et Eesti200 põhirahastajaks äriliselt loetava Nortali nõukogu kontrollija-juhina võiks ta lõpetada alltöövõtu Mossadi FBI-le, läbi Katari, Araabia poolsaare omariikluse e-ga tapmise suhtes, sest sel pole mingit tulevikku peale nende rahastajate jaoks väikese kodumaise maksuraha pesu.
  ………………………………………………………………
  Huvitav, kas see poliit-bande, kes kesknadal.ee hiljutises artiklis käis Auleegioni Ordeni sealse kohaliku KaPo rüütli juures oma mossadi Gladio-B jaoks omarahvustapuks tehtavat “covid”-Guantanamot taaskord sabbat-pühitsemas, kas nad olid prooviks ka Reinaasa või Molekuli sinna endiga kaasa meelitanud ja sisse sobitanud.
  ………………………………………………………………..
  Võib-olla Toompea-Ossinovskile polegi midagi ette heita, aga see, et ilmselgelt oli riiklikult sünkroniseeritud 30.11.2021 “lamemaalaste” Elvise Me Ei Murdu (MEM) kohviku mahajooksmis-etendus ja et 2 päeva hiljem avati Raimondi poliit-rahastusest samuti vähemalt 1/2 osas kohe maskitu kohvik Soo ja Vana-kalamaja nurgal, kus oli enne roostetanud jalgteel Raimondi tühi vabatoidu-külmkapp, millel rahvustapjalikud kirjad TEEME RUUMI UUTELE (LGBT) MÕTETELE JA (BLM) INIMESTELE ning et sellelt avamiselt ilmselgelt koos vennaga mulle vastu tulnud Indrek Tarand ei söandanud mind isegi vastu teretada, kartes et ma siis võin talt sellest seosest teada saada, kuigi eelmisel 2 korral oli ise õhinal rääkima tulnud,
  ………………………………………………………………..
  siis on selge, et kui Reinsalu suudab emotsionaalses mõttes Kalvetist, kui lisaks tulnud taagast, vabaneda, siis SENI on enne valimisi erakonnana, rahvuspüsimise tagajana enim poliit-valituse võimalusi seedrilastel, sest Lavlyt-Elmarit ootab juba uus senisest suurem ja kindlustatum kodu Luise tänaval.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga