Emeriitprofessor Airi Värnik kandideerib kohalikel valimistel Tallinnas Isamaa nimekirjas

Airi Värnik. Foto/allikas: tlu.ee

Tallinna Ülikooli vaimse tervise emeriitprofessor Airi Värnik kandideerib 2021. aasta kohalikel valimistel Tallinnas Isamaa nimekirjas.

Värniku sõnul on koroonakriis tervise kui ülimalt olulise kapitali tuliselt päevakorda tõstnud. „Viirushaiguse tuules on praegu hea võimalus teha restart ja tõsta kilbile kõikidel tasanditel tervisekeskne poliitika, mis aitaks tervist parimal moel edendada, kaitsta, säilitada ja taastada,“ lausus Värnik.

Tervise garant ei ole Airi Värniku sõnul üksnes kättesaadav kõrge kvaliteediga arstiabi, vaid vaja on kanda hoolt turvalise ökoloogiliselt väärtustatud keskkonna eest, kus on ruumi, värsket õhku, rohelust, tervisekäitumisele kutsuvaid võimalusi ja sõbralikku kogukonnatunnet. „Pikaealine terve rahvas, kes elab oma elu rõõmsalt ja täisvereliselt ning kus igaüks on väärt tegija, on arusaadavalt suurepärane ressurss majanduse arenguks,“ märkis ta.

„Samuti tuleks tingimata pidada elutähtsate asjade üle nõu eakatega ja kasutada ära nende väärtuslik pagas – elukogemus ning kindlustada neile rahulik eluõhtu, luues tingimused iseseisvaks toimetulekuks oma kodus. See ei ole oluline ainult humanistlikust vaatest, vaid on majandusteadlaste hinnangul ka kuluefektiivsem kui hooldekodu süsteem,“ lisas Värnik.

Airi Värnik on Eraõigusliku Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituudi (ERSI) asutaja ja juht ning töötanud professorina Tartu, Karolinska (Stockholm) ja Tallinna ülikoolides. Ta on Eesti Arstide Liidu aumärgi kavaler ja Psühhiaatrite Seltsi auliige. Teda on tunnustatud Eesti Punase Risti I klassi teenetemärgiga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga