Isamaa ettepanekul eraldas Tallinn rahalisi vahendeid eesti keele õppematerjalideks

Tallinna Linnavolikogu aseesimees Mart Luik leiab, et linnapea kandidaadi seisukohtade kuulamine ja küsimuste esitamise võimalus muudab linnajuhtimise demokraatlikumaks. Sama lähenemist peaks kasutama ka linnajuhtide umbusaldamise korral. FOTO: Eesti Uudised

Isamaa fraktsiooni ettepanekul eraldati 2019. aasta Tallinna teisest lisaeelarvest 20 000 eurot, et alustada vene õppekeelega koolide lastele eesti keele kui teise keele õpet toetavate õppematerjalide koostamist.

„Meil on ainult hea meel, et linn võtab tõsiselt antud teemat. Mitmed uuringud on aastate jooksul välja toonud, et vene emakeelega noorte jaoks on raske õppida samade õppematerjalide alusel kui eesti emakeelega õpilased. Tihti teeb see pigem keeleõppele kahju, tunnis küll pusitakse midagi ära, kuid peale tunde või kodus omandatakse teadmised siiski venekeelsetest materjalidest. See ei aita keele õppele kaasa, pigem tekitab õpilastes trotsi“ märkis Mart Luik.

Vene õppekeelega koolid on välja toonud, et eesti keele õppeks puuduvad korralikud vajalikud materjalid, mis abistaksid teises keeles õppimist. See lihtsustaks keele õpet õpilastele ning hoiaks kokku materjalide valmistamise aega õpetajate puhul. Alustada tuleks koostöös õpetajatega sobivate materjalide koostamist ning seejärel liikuda edasi materjalide tootmise peale, et kõik õpilased, kes neid vajavad, saaksid neid kasutada.

„Kindlasti on veel palju, mida teha annaks, kuid see on üks pisikene samm õigele poole kindlasti. Nalja viluks võib öelda, et Tallinn on Isamaa ettepanekut toetades eeskujuks riigile. Kui me soovime eesti keele õpet koolides toetada, tuleb seda teha järjekindlalt. Loodame, et riik võtab siit õppust ning toetab antud algatust ka üle Eesti, sest sama probleemiga võitlevad koolilapsed ja õpetajad ka mujal piirkondades“ sõnas Luik.
Isamaa seisab eesti keele elujõulisuse ja püsima jäämise eest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga