Reinsalu: Riigikogu peab pöörduma töörände taastamiseks Soome parlamendi poole

Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Urmas Reinsalu andis 29 Riigikogu liikme nimel Riigikogu menetlusse Riigikogu pöördumise Soome Parlamendi poole, milles kutsutakse Eduskuntat üles taastama piiriülest töötajate liikumist Eesti ja Soome vahel.

Reinsalu ütles et kujunenud olukord on talumatu. „Eesti Vabariik peab kõigil tasanditel jätkama tugevat sõbralikku survet Soomele, et leida tekkinud humanitaarprobleemile võimalikult kiire lahendus,“ ütles Reinsalu.

Pöördumises tuuakse välja, et Eesti ja Soome on teinud koroonavastases võitluses tõhusat koostööd, kuid 27. jaanuarist kehtima hakanud piirangud toovad kaasa suuri probleeme tuhandetele inimestele, kes jagavad tööd ja kodu kahe riigi vahel.

„Tunnustades vajadust tõkestada viiruse levikut üle riikide piiride, kutsume Eduskuntat arutama ja väljendama toetust võimalustele, et riikidevahelises koostöös leida sellised usaldusmeetmed, mis vähendaksid viiruse levikut piirüleses liikumises, kuid võimaldaksid venitusteta taastada piiriüleste töötajate liikumise meie riikide vahel,“ seisab pöördumises. Pöördumise esitajate seas on Isamaa, Reformierakonna, EKRE ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed.

27. jaanuarist 2021 on Soome Vabariik otsustanud sisuliselt sulgeda töörände Eesti ja Soome vahel vähemalt üheks kuuks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga