Riina Solman: ära tee teisele seda, mida Sa ei taha et Sulle tehakse

Endine Rahvastikuminister Riina Solman

Rakvere LGBT+ filmifestivali korraldaja saatis suudlevaid mehi kujutava jõulukaardi tuntud EKRE poliitiku perekonnale. Rahvastikuminister Riina Solmani sõnul ei ole selline provokatsioon mõistlik.

Ära tee teisele seda, mida Sa ei taha et Sulle tehakse! Lugedes, kuidas perekond Poolametsale saadeti Rakvere LGBT kogukondliku algatusena „hea meelega“ jõulukaart nende perekonna ärritamiseks, sellised tunded tekivad.

Kaarte võib ju ikka saata, kuid antud juhul ei jää isegi kahtlust, et seda oleks tehtud heast tahtest. Mulje jääb, et üks kogukond kiusab ja provotseerib nendest teisiti mõtlejaid seksuaalse alatooniga ja kohatu jõulukaardiga taga. Seda ei saa kuidagi heaks kiita.

Kiusamise mõju ja tagajärjed võivad avalduda elus väga erineval moel. Laste puhul me teame, et kiusaja või lööja võib elada kodus läbi pingelisi ja stressirohkeid sündmuseid. Piltlikult elab frustratsiooni välja teiste peal.
Mis paneb aga täiskasvanud inimesi teisi meelega kiusama ja ärritama? See ei tekita kuidagi headust või armastust maailma juurde, vastupidi, õhutab tüli ja vastuolusid.

Vabadus panustada ühiskonda ei tohiks tähendada kellegi kiusamist. Inimestel on õigus elada ja uskuda seda, mida ta soovib ja elada oma põhimõtete järgi ja lasta ka teistel elada.
Jõulu ajal ei ole ilus tüli kiskuda – rahu maa peal ja inimestest võiks olla ikka hea meel!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga