Isamaa Aasta Ema Leili Särg: Perena koos suudame kõike

Leili Särg perekonnaga. Foto: Triinu Sarv

Isamaa erakonna naiskogu IREN andis emadepäeva puhul esmakordselt välja Isamaa Aasta Ema aunimetuse. Konkursi tingimustele vastanud 11 esildise seast valiti tunnustuse saajaks Leili Särg Viljandimaalt.

Leili Särg on emaks neljale täisealisele lapsele ja kahele kasulapsele ning vanaemaks kaheksale suuremale ja väiksemale põnnile. Kandidatuuri ülesseadjad iseloomustavad Leilit sädeinimesena, kelle positiivne eluhoiak ja energia on nakatanud paljusid. Ta töötab pereettevõttes Särg AA, tegutseb aktiivselt abipolitseiniku ja naiskodukaitsjana ning õpetab algklasside õpilastele jalgrattasõitu. Leili on ka Viljandimaa Lasterikaste Perede Ühingu asutajaliige ja kauaaegne aktiivne tegutseja.

IRENi esinaine, rahvastikuminister Riina Solmani sõnul väärivad emadepäeval tunnustust kõik emad: nii õnnelikus paarisuhtes olevad, üksikemad, lesed, kui ka need emad, keda meie hulgas enam ei ole. “Kõiki meil täna paraku auhinnaga tunnustada võimalik ei ole. Seepärast pöörame tänase auhinnaga tähelepanu just nendele emadele, kes pakuvad oma tingimusteta armastust rohkematele lastele kui meie peredes keskmiselt kasvab,” lausus Solman tunnustuse üleandmisel.

Leili Särjele tuli Isamaa Aasta Ema tiitel üllatusena. Kandidatuuri seadsid üles tema lapsed, kelle sõnul on nende ema motoks “Perena koos suudame kõike!”. Leili Särg jagas tunnustuse väljakuulutamise tseremoonia telefonilülituses õnnesoove kõigile praegustele ja tulevastele emadele ja tublidele isadele. “Minu ema on üles kasvatanud seitse last. Tema on eriline aasta ema tiitli vääriline,” lisas Särg.

Aunimetus on ellu kutsutud soovist väärtustada emadust ja lasterikkust ning tunnustada aktiivsete naiste eneseteostust töö- ja pereelu ühisuses. Kandidaatideks võis esitada erakonna aktiivseid liikmeid, kes on nelja või enama lapse emaks. Aunimetusega kaasneb preemia 10 000 eurot.

Konkursil pälvisid tänukirja Ene Saar, Mirjam Tiitus, Marju Parv, Triin Lumi, Nele Ploomipuu, Mari Lipp, Kadri Tirs, Ingrid Härm ja Heidi Helena Sibul. Aunimetuse väljaandmisel kõnelesid erakonna esimees Helir Valdor Seeder, IRENi esinaine rahvastikuminister Riina Solman ja riigikogu liige Raivo Tamm. Kõlas Laikrete perebändi muusikaline tervitus. Eriolukorra nõudeid silmas pidades toimus sündmus videosilla vahendusel ning on järelvaadatav Isamaa erakonna Facebooki lehel.

Isamaa Aasta Ema tiitel anti välja esmakordselt. Riina Solman avaldas lootust kujundada tiitli väljaandmisest kaunis igakevadine traditsioon.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga