Korruptsioonikahtluse tõttu Mailis Repsi osas algatatud väärteomenetlus kasvas kriminaalasjaks

Mailis Reps valiti Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni uueks esimeheks. Väärteomenetluse ümberkvalifitseerumine kriminaalasjaks pole erakonnale piisav argument Repsi ametikohtade ülevaatamiseks. Foto: Scanpix/Eero Vabamägi/Postimees

Mullu novembris algatas politsei endise haridusministri Mailis Repsi osas väärteomenetluse seoses ametiauto erasõitudeks kasutamisega, jaanuari lõpus kvalifitseerus menetlus ümber kriminaalasjaks.

Mailis Repsi võimaliku rikkumise asjaolude selgitamiseks alustati väärteomenetlust korruptsioonivastase seaduse paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku vahendi korruptiivset kasutamist (KVS § 17). Kui toona leidis prokuratuur, et viiteid võimalikule kuriteole ei ole, siis nüüd on seisukoht muutunud, vahendab ERR.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Ats Kübarsepa sõnul kogusid uurijad väärteomenetluse käigus tõendeid ministeeriumi vara võimaliku väärkasutamise kohta. “Uurimise käigus ilmnesid viited võimalikule kuriteole ning seetõttu kontrollime asjaolusid edasi kriminaalmenetluses. Uurimine on suures osas seotud teabega, millele on juba varasemalt meediakanalites viidatud,” rääkis Kübarsepp ERR-ile

Riigiprokurör Denis Tšasovskihi sõnul kontrollib prokuratuur jaanuari lõpus alustatud kriminaalmenetluses viiteid ministeeriumi vara võimalikule omastamisele. “Varem alustatud menetlus jätkub tõendite kogumisega, et kontrollida võimalikku kuriteokahtlust. Praegu kellelegi kahtlustust esitatud ei ole,” lisas prokurör.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni uueks esimeheks valitud Repsi ennast ERR kommentaariks ei tabanud, küll aga teatas Keskerakonna pressiesindaja lakooniliselt, et “Mailis Reps on juhtumi kohta varasemalt kommentaarid andnud ja tal ei ole praegu midagi lisada”.

Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi ütles Delfile endise haridus- ja teadusministri Mailis Repsi ametiauto võimaliku väärkasutamise uurimiseks algatatud väärteomenetluse ümberkvalifitseerimine kriminaalasjaks pole piisav argument Repsi ametikohtade ülevaatamiseks.

9. veebruari pärastlõunal teatas Keskerakonna aseesimees Mailis Reps meediale suunatud avalduses, et teda on küll teavitatud väärteomenetluse ümber kvalifitseerimisest kriminaalmenetluseks, kuid talle ei ole antud selgitust, miks seda tehti. Poliitiku sõnul ei ole talle esitatud ka kahtlustust ega süüdistust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga