Laupäeval, 15. mail annab Isamaa naiskogu IREN koos Isamaa Perede Ühendusega juba teist korda välja Isamaa Aasta Ema tiitli. Auhind kuulutatakse välja Kadrioru pargis kell 11ning seda on võimalik vaadata Facebook-live ülekandes.

Isamaa Aasta Ema 2021 valis välja auhinnakomisjon kuhu kuulusid nii Perede Ühenduse kui Naiskogu liikmed. “Isamaa Aasta Ema 2021 tiitlile esitati seekord seitse suurepärast lasterikast ema, kellest igaüks on seda tiitlit väärt,” ütles Isamaa Naiskogu esinaine Riina Solman.

Tiitlid ja tunnustused kõigile Isamaa Aasta Ema 2021 nominentidele antakse ametlikult üle 1. juunil kell 17 toimuval pereüritusel. Seal jagatakse välja ka esimesed Lasterikka Pere Huvitegevuse Stipendiumifondi toetused. Isamaa Lasterikka Pere Huvitegevuse Stipendiumifond on loodud Isamaa Naiskogu ja Perede Ühenduse poolt, et tunnustada ja toetada erakonnakaaslaste poolt lasterikka pere panust ning vaeva järeltuleva põlvkonna kasvatamisel.

Aasta tagasi pälvis tiitli Leili Särg Viljandimaalt

Isamaa Aasta Ema 2020 Leili Särg. Foto: erakogu/Jane Koitlepp

Eelmisel aastal pälvis Isamaa Aasta Ema väärika tiitli Leili Särg Viljandimaalt. Leili on üles kasvatanud viis last, töötab pereettevõttes juhiabi-asjaajajana, on abipolitseinik, naiskodukaitsja, kuulub Viljandi Spordiveteranide Koondise juhatusse ja õpetab algklasside õpilastele jalgrattasõitu.

„Eks see on geenidest,“ vastas Leili aasta tagasi küsimusele, kuidas ta nii palju suudab. „Olen ääretult tänulik oma emale, kes on kogu elu olnud väga aktiivne. Kuna lapsed on suured, siis viimased kümme aastat olen saanud rohkem endale pühendada. Hakkasin tegelema rahvaspordiga, nüüd aktiivsemalt ka jalgrattaspordiga, mis hoiab tervist ja toonust.

Olen ka selles suhtes õnnelik inimene, et viimased 22 aastat töötan perefirmas, mis tegeleb autodiagnostika ja -remondiga ning seejuures toetab autosportlasi. Mehel peab hobi olema ja mul on hea meel, et abikaasa panustab autospordile. Mulle endale meeldib eeskätt ekstreemsport – langevarjuhüpped, mägironimine, purilauasõit jne.“

Leili Särg ei tee saladust, et Isamaa on tal südames olnud kogu aeg. „Mis seal salata Helir-Valdor Seeder on mu koolivend ja olnud mulle alati suur eeskuju. Ta on tubli pereisa, spordimees, ettevõtja ja väga hea poliitik. Kui rääkida pereväärtustest ja peredest, siis on tähelepanuväärne, et just Isamaa juhtkonnas on terve hulk paljulapselisi peresid. Isamaa on pereväärtusi ja lasterikkust väärtustanud loomisest saadik. Selle taustal on väga hea näide Isamaa Aasta Ema tiitli väljaandmine. See on hea eeskuju kõigile.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga