Koolimajades ei pea 17. maist enam maski kandma. Täiendatud. Vanematel õpilastel tuleb seda siiski teha

Uue nädala esmaspäevast lubatakse kontaktõppele kõik üldhariduskoolide, kutsekoolide, rakenduskõrgkoolide ja kõrgkoolide õpilased ent üle 12-aastastel õpilased peavad koolis maski kanda. Foto: Aare Lepaste

Esmaspäevast, 17. maist pääsevad kontaktõppele kõik seni distantsõppel viibinud õppurid. Kui haridus- ja teadusministeeriumist kinnitati 13. mail ERR-ile, et samast päevast ei pea koolimajades enam kohustuslikus korras ka maski kandma, siis sama päeva õhtul teatas minister Liina Kersna, et üle 12-aastastel õpilastel tuleb seda siiski teha. Ühtlasi palus minister tekkinud segaduse pärast vabandust.

“Valitsuse korralduse kohaselt on meil jätkuvalt maski kandmise kohustus ka koolides, sest jätkuvalt on Eestis nakkusohu tase kõrge. Hetkel me tõesti ei saa loobuda maski kandmise kohustusest,” ütles Kersna “Aktuaalsele kaamerale”.

“Kuna nakkusoht on meil jätkuvalt kõrgel tasemel, peame kandma siseruumides maski, et takistada viiruse levikut. Loodame, et nakkusoht väheneb, siis saame võib-olla ka maskikandmise kohustusest loobuda. Täna veel mitte,” selgitas minister ka pressiteate vahendusel.

Haridus- ja teadusministeeriumi juhis ütleb, et vanemad kui 12-aastased peavad koolis kandma maski, välja arvatud põhjendatud erijuhtudel. Seega see kohustus ei laiene alla 12-aastastele lastele või juhul, kui maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel, töö või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.

Kersna rääkis uudistesaates, et valitsus tegelikult ei arutanudki koolides maskikohustuse kaotamist ning ta tunnistas, et segadus tekkis inimlikust eksitusest. “Valitsuses ei ole arutatudki seda, et võiks loobuda koolides maski kandmise kohustusest. Valitsuse korralduses on jätkuvalt kirjas see, et maskid on kohustuslikud ka koolides. Ja ma palun vabandust sellepärast, et on tekkinud selline segadus,” ütles ta.

Kui uue nädala esmaspäevast lubatakse kontaktõppele kõik üldhariduskoolide, kutsekoolide, rakenduskõrgkoolide ja kõrgkoolide õpilased, kes seni on pidanud viibima distantsõppel, siis õppetööd läbi viies tuleb arvestada üldiseid tervisekaitse nõudeid ning haridus- ja teadusministeeriumi juhiseid ja soovitusi. Siseruumides tuleb silmas pidada, et oleks tuulutuse või ventilatsiooniga tagatud õhukvaliteet. Võimalikult palju tegevusi on soovitatav läbi viia õues.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga