Mart Luik: Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart peaks kaaluma poliitilise vastutuse võtmist

Tallinna linnavolikogu aseesimehe ja Isamaa fraktsiooni esimehe Mart Luige sõnul ei ole Mihhail Kõlvarti väljaütlemised korruptsioonivastase võitluse kohta Tallinna linnas usutavad. Foto: Eesti Uudised

Tallinna linnavolikogu opositsiooni kuuluvad Isamaa, Reformierakonna ja SDE fraktsioonid saatsid volikogu revisjonikomisjonile ühispöördumise ettepanekuga kontrollida Porto Franco arendusele servituudi andmise otsuseprotsessi. Linnavolikogu aseesimees ja Isamaa fraktsiooni esimees Mart Luik kavatseb tänasel volikogu istungil juhtida Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti tähelepanu ühiskonna ootusele saada viimaks linnajuhtidelt Porto Franco juhtumi kohta sisulisi selgitusi.

Teatavasti pandi kahtlustuse kohaselt kuritegu toime just pealinnas, kus meelehea eest kaubeldi soodustingimustel servituudi seadmisega Porto Franco kinnistule, mistõttu oli tegemist otseselt Tallinna Linnavalitsuse pädevuses oleva teemaga.

„Me teame ka seda, et korruptsioonijuhtumi uurimise käigus otsiti läbi nii linnapea Mihhail Kõlvarti kui abilinnapea Eha Võrgu kabinetid ning mõlemal tuli anda ütlusi. Raske on ette kujutada, et linnajuhid olid selles protsessis vaid kõrvaltvaatajad,“ ütles Luik.

Samuti on Luige hinnangul vastuoluline, et kuigi Jüri Ratas peaministri kohalt tagasi astudes võttis juhtumiga seoses poliitilise vastutuse, pole Tallinna linnajuhtidelt olnud kuulda isegi mitte põhjalikke selgitusi toimunu kohta. Nii ei ole Kõlvarti eelnevad väljaütlemised korruptsioonivastase võitluse kohta Tallinna linnas praeguste sündmuste valguses enam usutavad, leiab Luik.

„Erinevus varasemast linnavõimust seisneb selles, et Edgar Savisaar miljonit ei küsinud, vaid leppis vähemaga,“ osundas Luik ja lisas, et linnapea Kõlvart peaks tõsiselt kaaluma toimunu eest poliitilise vastutuse võtmist.

SDE Tallinna piirkonna juht ja linnavolikogu liige Raimond Kaljulaid tunnistab Postimehele, et Porto Franco rahastamise tehing riigi poolt on olnud küsitav. “Kuid selle küsimusega tegelevad õiguskaitseorganid. Linnavolikogul on oluline välja selgitada, kas Porto Francole antud servituudi otsus tehti linna huve arvestades ning laiemalt, kas Porto Franco arendusega on linn toiminud kooskõlas riigi ja linna õigusaktidega ning tegutsenud kõigiti avalikes huvides,» ütles Kaljulaid

Isamaa fraktsiooni liikme Priidu Pärna sõnul aga tekitavad kahtlust servituudi eest tasumise soodsad tingimused. «Suur osa tasust tuleb maksta pärast arenduse valmimist, samuti ei nõutud sisse leppetrahve kinnisvaraprojekti korduva viibimise tõttu. Kas sellise võrdse kohtlemise osaks on saanud kõik Tallinnas tegutsevad ettevõtjad? Linnavalitsuse tasandil on aeg võtta poliitiline vastutus,» lausus Pärna ajalehele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga