Riigikogu peab Urmas Reinsalu sõnul arutama vaktsineerimise kava ja selle rakendamist

Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Riigikogu liige Urmas Reinsalu teeb tervise- ja tööminister Tanel Kiigele ettepaneku teha Riigikogule ettekanne vaktsineerimisplaani, vaktsiinide soetamise olukorra ja vaktsineerimise kava rakendamise kohta.

„Murettekitavad uudised vaktsiinide tarneraskuste ja althõlma sahkerdamise kohta näitavad, et Riigikogu peab uuele valitsusele appi tulema. Esitasin Riigikogus tervise- ja tööministrile ettepaneku teha Riigikogus ettekanne vaktsineerimisplaani ja selle rakendamise kohta,“ sedastab Reinsalu, kelle sõnul on COVID-19 vaktsiinist ja vaktsineerimise tempost kujunenud üks kõige olulisemaid küsimusi riigis ning seda tuleb käsitleda Riigikogu tasemel. „On aeg käsitleda vaktsineerimist Riigikogus täiskogu tasemel, et saadikurühmad saaksid esitada oma seisukohad ning toetada seeläbi valitsuse tegevust selles olulises küsimuses,“ ütles Reinsalu.

Ühtlasi palub Reinsalu, et Tanel Kiik edastaks kirjalikult järgneva informatsiooni, mis võimaldab tõhusamal moel arutelu Riigikogus kavandada:
1. Vaktsineerimise kava ja ajagraafiku jooksva seisuga.
2. Riigiasutuste tagasiside koos vastustega, milliseid ametiisikuid soovitakse lisaks esialgses vaktsineerimisekavas ettenähtule vaktsineerimiskavasse lülitada.
3. Võetud kohustused Euroopa Liidu vaktsiinide ühishangete raames, tuues eraldi ära vaktsiini nime ning praeguse seisuga teatatud tarnegraafiku.
4. Sotsiaalministeeriumi poliitika ametnike ja kava rakendajate tegevuse suhtes, kes rikuvad vaktsineerimiskava reegleid isikliku terviseeelise või muul kaalutlusel.
5. Sotsiaalministeeriumi esitatud taotlused ärakirjadena vaktsiinide hangete tarneprobleemide kohta EL-i hangete raames.

„Meil peab olema rahvaesinduse tasemel selge ülevaade olukorrast ning fraktsioonide seisukohad on toeks ka valitsusele tegevuse kavandamisel. Samas, täiesti lubamatu on vaktsiinidega “oma jopedega” sahkerdamine. Neid juhtumeid on paraku ulatuslikult ja need tuleb avalikustada ning kujundada riigi tasemel selge poliitika susserdajate suhtes. Siin ei ole kohta hämamisele, sest kaalul on inimelud. Laevakapten ei roni esimesena naiste ja laste päästepaati,“ märgib Reinsalu ka teemakohases ühismeediapostituses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga