Riigikogu arutab umbusaldusavaldust peaminister Kaja Kallasele

Peaminister Kaja Kallas. Foto: Jürgen Randma

Teisipäeval esitasid Isamaa ja EKRE fraktsioonide liikmed Riigikogus üle umbusaldusavalduse peaminister Kaja Kallasele. Avaldusel on 30 allkirja.

“Kaja Kallase eestvedamisel on Reformierakonna ja Keskerakonna valitsus mänginud mõne kuuga maha eelmise valitsuse loodud tingimused majanduse arenguks ja Eesti kaitsevõime tõstmiseks. Valitsus on teinud terve rea ebakompetentseid majanduspoliitilisi otsuseid, mis kahjustavad oluliselt Eesti ettevõtteid, maapiirkondade arengut ja riigi julgeolekut,” seisab umbusaldusavalduse tekstis.

Umbusalusavaldusele on andnud oma allkirja kõik 19 ERKE saadikut ja 11 Isamaa fraktsiooni liiget.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on Kaja Kallase valitsuse valed ja vassimised kahjustanud Eesti julgeolekut, konkurentsivõimet ja inimeste turvatunnet. „See kuidas on mindud pingelises julgeolekuolukorras Eesti riigikaitse, Kaitseväe ja Kaitseliidu kallale on vastuvõetamatu ja ohtlik. Seejuures on avalikkust korduvalt ja sihilikult eksitatud.“ ütles Seeder tuues näitena veel valitsuse otsuse varjata lisaeelarve menetluse käigus ligi 300 miljoni euro suurust täiendavat riigile laekuvat maksutulu.

„Valitsuse otsused kaotada väärtuspõhised meetmed nagu kodulaenude intresside tulumaksuvabastus ja kärped laste huvihariduse arvelt tabavad kõige valusamalt noori peresid,“ rõhutas Isamaa esimees.

Uudis on täiendamisel …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga