Reinsalu: valitsus kavatseb autoomanike elu põrguks teha

Urmas Reinsalu. Foto: Mihkel Maripuu/Eesti Meedia

Urmas Reinsalu kirjutab sotsiaalmeedias, et valitsus kiitis läinud nädalal heaks transpordi arengukava aastani 2035, milles nähakse autosid Eestis mingi rikkurite privileegina.

Reinsalu sõnul on arengukavas ette nähtud teemaksud: “Autoomanik, kes sõidab maanteel, peab hakkama selle eest maksma teekasutustasuna. Kas tulevad teepiletid või aastane maks, seda ei täpsustata. Jalgratturid vabastatakse maksust”.

Reinsalu tõi välja ka plaanitavad ummikumaksud, mis tähendavad tema sõnul seda, et kui inimesed sõidavad autoga linnakeskusesse, peavad nad sisenemiseks ostma pileti. Tema sõnul plaanitakse ka uusi  kütusemakse ehk aktsiiside reformimine kliimapoliitika põhiselt, mis Reinsalu teatel on tegelikult bensiini ja diisli täiendav maksustamine.

“Eesmärk on läbinähtav: survestada inimesi auto kasutamisest loobuma viisil, et selle omamine majanduslikult käiks üle jõu,” kirjutab Reinsalu lisades, et Eesti asutustihedust arvestades on kava eluvõõras ning inimvaenulik. “Tulemuseks on maapiirkondades elu suretamine ja inimeste liikumisvõimaluste ahendamine.”

Tema sõnul ahistatakse magusa jutuga täidetud arengukavas inimeste vabadusi ja nöörivad neilt raha. “Niipalju siis maksurahust, mida valitsus lubas,” kirjutas Reinsalu.

“Valitsus näeb autosid Eestis tulevikus mingi rikkurite privileegina, kuid tegelikult on auto paljudele hädavajalik liikumisvõimalus,” lõpetab ta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga