Isamaa: Eesti Pank peab analüüsima teise pensionisamba loomise tagajärgi

Eesti Panga endine president ja II samba pensionisamba üks autoritest Ardo Hansson (sinise lipsuga) ja praegune Eesti Panga president Madis Müller. FOTO: MIHKEL MARIPUU/EESTI MEEDIA

Riigikogu Isamaa fraktsioon saatis Eesti Panga presidendile Madis Müllerile pöördumise, milles tehakse ettepanek analüüsida teise pensionisamba senist mõju Eesti majandusele ja tänastele pensionitele.

Isamaa fraktsiooni esimehe Priit Sibula sõnul on Eesti Panga esindajate senistest sõnavõttudest jäänud mulje, et analüüsitakse ainult teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmise mõjusid, mitte pensionisüsteemi tervikuna. „Isamaa fraktsiooni hinnangul tuleb pensionisüsteemi analüüsis teha tervikrehkendus. Eesti Pank peaks andma hinnangu sellele, kuidas on mõjutanud ligikaudu 4 miljardi euro välja viimine Eesti majandusest meie majanduskasvu ja Eesti inimeste palgataset.“

“Me ei saa mööda vaadata asjaolust, et II pensionisamba loomine 2000ndate alguses kattus perioodiga, mil kümned tuhanded noored inimesed lahkusid Eestist. Samuti mõjutab kunagine otsus luua teine pensionisammas  ka tänaseid pensionäre,” lisas Sibul.

Lisaks teeb Isamaa fraktsioon saadetud pöördumises Eesti Pangale ettepaneku analüüsida võimalikke riske, mis võivad tabada Eesti majandust ja teise pensionisamba fonde järgnevate aastakümnete jooksul.

Kommentaarid artiklile “Isamaa: Eesti Pank peab analüüsima teise pensionisamba loomise tagajärgi

  • 26. sept. 2019 kell 11:04
    Permalink

    Võtab muigama. Nad ei ole ju erapooletud. Pankade majandus- ja finantsanalüüsidega on ikka nalja saanud. Ma ei tea ainsatki, mis oleks õige olnud. Kui nad oma töödki suudaks analüüsida, siis poleks ehk II samba tootlus nii ehmatavalt nigel olnud.

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga