Terras ja Weber: Nord Stream 2 vastu seistes kaitseme me Euroopa huve

Isamaa esinumber Euroopa Parlamendi valimistel Riho Terras ja EPP juhtkandidaat Manfred Weber leiavad, et aastatepikkune pimesikumäng Türgiga tuleks lõpetada ja NATO liitlasele ausalt öelda, et EL ei näe teda liikmena. FOTO: Eesti Uudised

Isamaa erakonna esinumber Euroopa Parlamendi valimistel Riho Terras kohtus neljapäeval Vilniuses Manfred Weberiga, kes on Euroopa Rahvapartei juhtivkandidaat Euroopa Komisjoni presidendi kohale.

Kohtumise üheks keskseks teemaks oli energiajulgeolek ning Nord Stream 2 projekt.  millele Weber on avalikult vastu seisnud. Terrase sõnul sai kohtumisel kinnitust, et Euroopa Komisjoni presidendikandidaat jagab Isamaa seisukohta, mille kohaselt on Nord Stream 2 poliitiline projekt, mis ei ole majanduslikult põhjendatud.

Terrase sõnul on Euroopa energiajulgeolek kriitilise tähtsusega

Ta lisas, et see projekt ohustab Eesti julgeolekut. „Seistes Nord Stream 2 arendamise vastu kaitseme me enamike Euroopa riikide huve. Energiajulgeolek on kriitilise tähtsusega valdkond, kus Euroopa peab ühtselt käituma”, lisas Terras.

Terras ja Weber tõdesid, et mai lõpus toimuvatel Euroopa parlamendi valimiste järel jääb Euroopa Rahvapartei fraktsioon kõige mõjukamaks saadikurühmaks. Terrase sõnul on seejuures oluline, et vaatamata liikmesparteide erinevatele seisukohtadele teatud küsimustes on Euroopa Rahvapartei Euroopa Parlamendi kõige ühtsemalt tegutsev jõud.

Weber lisas, et on nii Euroopa Rahvapartei kui ka Eesti huvides, et Eesti hääl oleks ka tulevikus esindatud Euroopa Parlamendi kõige mõjukamas saadikurühmas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga