Korruptsioon Tallinnas – kas osa minevikust või probleem olevikus?

Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni liige Priidu Pärna. Foto: sotsiaalmeedia

Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsioon on teinud aastaid tööd selle nimel, et vähendada Tallinnas korruptsiooni. Nüüd asub revisjonikomisjon kontrollima korruptsiooni ennetamise strateegia rakendamist.

„Loodetavasti on aastatepikkune töö kandnud vilja ning Tallinnas tänasel päeval korruptsiooni enam laialdaselt ei esine. Advokaadibüroo Sorainen ja Tallinna linn on 2019. aastal välja töötanud korruptsiooni ennetamise strateegia ning revisjonikomisjoniga asume kontrollima selle elluviimist aastatel 2019-2020. Kas ja milliseid probleeme esineb, on veel vara öelda. Kindlasti vaatame ka, milline on olukord Tallinna Linnatranspordi AS-s, kus korruptsioon õitses kõige ehedamal kujul,“ märkis linnavolikogu Isamaa fraktsiooni ja revisjonikomisjoni liige Priidu Pärna.

„Isamaa on korruptsioonivastast võitlust pidevalt laual hoidnud ning järjepidevalt töötanud selle nimel, et korruptsiooni Tallinnas vähendada. Näiteks esitas Isamaa juba aasta tagasi 2020. aasta Tallinna eelarvesse muudatusettepaneku, et eraldataks raha korruptsioonivastase strateegia monitooringuks ja sel aastal tehti ettepanek muuta kohustuslikuks kõigile Tallinna linna juhtivtöötajatele korruptsioonivastane test ning koolitused, et vältida nii teadmatusest kui ka pahatahtlikkusest korruptsioonivastaste reeglite vastu eksimist,“ lisas Priidu Pärna.

Lisaks kontrollib revisjonikomisjon Tallinna linna poolt Ida-Tallinna Keskhaiglale ja Tallinna Linnatranspordi Aktsiaseltsile väljastatud laenude lepinguid ning tagasimaksegraafikuid, äriruumide kasutusse andmise seaduslikkust ja otstarbekust Tallinna Kesklinna Valitsuses, Kodurahuprogrammi rahastamist ja Tallinna Linnahalli rahastamise ja rahaliste vahendite kasutamise otstarbekust 2017-2019 aastatel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga