Kas Ossinovski viis valitsuse kriisi, et juhtida tähelepanu kõrvale huvidest energeetikas?

Kas ootamatu valitsuskriisi tegelik põhjus peitub Oleg Ossinovski ärihuvides? FOTO: EERO VABAMÄGI/EESTI MEEDIA

Sel nädalal sai avalikuks, et perekond Ossinovskid on asunud võitlusesse Eesti Energiaga ja seda selgelt oma perekonna rahakoti huvides. Nüüd küsivad mitmed poliitikud, kas Jevgeni Ossinovski reedehommikune avaldus, mis viis valitsuskriisini, oli tegelikult mõeldud spinnina, mis juhiks tähelepanu kõrvale perekonna energiateemalisest huvist? 

Oleg Ossinovski juristid suutsid kohtus peatada Eesti Energia suurtehingu, millega Eesti riigifirma ostab suure taastuvelektritootja 4 Energia. Oleg Ossinovskile kuuluv Skinest Energia on Enefit Greeni ja 4 Energia konkurent, kes pole kahe suure liitumisest huvitunud.

Samal ajal ründab riigifirmat Eesti Energia poeg Jevgeni Ossinovski. Sotside esimees kritiseeris Enefit Greeni ja 4 Energia tehingut ning Eesti Energia tegevust taastuvenergia turu “kokku ostmisel”.  Kolmapäeval andis Jevgeni Ossinovski teravalt tuld Eesti Energia pihta Energia aastakonverentsil öeldes, et Eesti Energia dikteerib seadusandlust ja riigifirma ei peaks üldse tegelema taastuvenergia arendamisega ning riskantsete investeeringutega.

Taustaks on oluline meenutada, et sotside üldine energeetikapoliitika on äärmuslikult roheline ja näeb ette kohest põlevkivist loobumist elektri tootmisel. SDE väitel peaks selle võimalikult kohe asendama taastuvenergia, mis pole lihtsalt teostatav plaan.

Kui need otsad nüüd kokku siduda, siis näeb Ossinovski perekonna plaan välja ilmselt nii, et elektritootmine tuleks viia põlevkivi pealt võimalikult ruttu tarbijale oluliselt kallima taastuvenergia peale aga sellega ei tohiks tegeleda Eesti Energia vaid hoopis erafirma. Miks mitte näiteks Skinest Energia?

Ajakirjandus sai haisu ninna ja hakkas neist seostest ka kirjutama. Näiteks selles Ärilehe loos. Kas mitte see pole tegelik põhjus, mis Jevgeni Ossinovski reede hommikul valitsuskriisi põhjustanud avalduse tegi?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga