Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder. FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles kommentaaris Riigikogu põhiseaduskomisjonis toimuva kohta, et erakonnad peavad praeguse palagani lõpetada ning leidma viisi Riigikogu töövõime tagamiseks.

Seederi sõnul on praegu Riigikogus toimuv populistlik kemplus ebanormaalne. „Obstruktsioon on viidud äärmusesse ning nüüd on asutud takistama isegi komisjonide istungite toimumist,“ ütles Seeder.

Eilsel põhiseaduskomisjoni erakorralisel istungil põrkusid omavahel opositsioon ja koalitsioon nii tugevalt, et tööga ei olnud võimalik jätkata, mistõttu kutsuti täna kokku erakorraline elektrooniline komisjoni istung. Paraku ei olnud võimalik komisjoni tööd isegi alustada, sest opositsiooni kuuluvate Lauri Läänemetsa (SDE), Kaja Kallase, Valdo Randpere (mõlemad RE) ja Anti Poolametsa (EKRE) vahel läks juba enne istungi algust teravaks sõnavahetuseks.

„Riigikogu töö- ja kodukord põhineb saadikute tervel mõistusel. Riigikogu töö kogu eripära ei saagi nüanssideni reguleerida seadusega. See peab lähtuma Riigikogu liikme heast tahtest ja vastutustundest, et tagada Riigikogu töövõime. Nii koalitsioonil kui opositsioonil peab jätkuma riigimehelikkust ja väärikust, et keskenduda seaduste sisule ja võimalikele lahendustele, mitte isikutele ja isiklikele hinnangutele. Meie eesmärk on tagada selle põhimõtte juurde naasmine, et tagada Riigikogu töö toimine,“ rääkis Isamaa erakonna esimees.

„Meil kõigil on nii erakondade kui ka valitud saadikutena kohustus kaitsta Eesti riigi huve ja ka Riigikogu mainet. Kutsun üles kõiki saadikuid jääma kultuurseks,“ lõpetas Seeder.

Opositsioon on esitanud abielureferendumi eelnõule üle 9000 muudatusettepaneku , millest suurem osa ei puuduta abielu, eesmärgiga eelnõu menetlemist pidurdada. Sellega halvataks Riigikogu töö pikaks ajaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga