Tõnis Lukas kandideerib Riigikogu valimistel taaskord Isamaa ridades

Tartu Kutsehariduskeskuse direktor, eelmine Eesti Rahva Muuseumi (ERM) juht ja kauaaegne poliitik Tõnis Lukas kandideerib eelseisvatel riigikogu valimistel Isamaa ridades Tartus.

Endise haridusministri sõnul võib kompromissitu isamaalisus olla samal ajal ka helge ja lustakas. Oma suurte eesmärkidena tõi ta välja kaks: “Esiteks tahan hoolitseda selle eest, et nii praegustele kui tulevaste põlvkondade noortele oleks garanteeritud tingimusteta õigus eestikeelsele haridusele ja teiseks olen veendunud, et isamaalisus peab olema üheaegselt nii kompromissitu kui muidugi ka helge ja lustakas.”

„Olen stažeerinud nüüd jälle tükk aega päris elus ja saanud ideid ning kogemusi, kuidas muuta riiklikke otsuseid elulähedusemaks, nii et me ühiskond ei lämbuks bürokraatiasohu. Olen orienteeritud alati koostööle tegelike probleemide lahendamiseks, mitte tühipaljale ärapanemisele. Mu eemärkideks hariduselu korraldamisel on kindlasti barjäärideta hariduskorralduse ülesehitamine, nii et keegi ei leiaks ennast hariduslikult tupikteelt. Kutsehariduse võlud peaksid selgesti silma paistma ja kiirgama oma võimalusi kõigi noorteni, kaasa arvatud gümnasistide ja üliõpilasteni” ütles Tõnis Lukas.

Erakonna esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul kannab Tõnis Lukas neid ajaloolisi ja isamaalisi väärtusi, mille eest Isamaa erakond on aastakümneid seisnud.

„Mul on hea meel, et võitluskaaslane on tagasi Isamaa ridades. Oleme Tõnisega ühiste väärtuste eest seistes mitu puuda soola koos ära söönud. Isamaaline kasvatus, eestluse mõtestamine ja järjepidevuse hoidmine, sisuline haridusuuendus on esimesed märksõnad, mis tema tegemistega seoses meenuvad. Tema puhul on tegemist Eesti hariduse, meie argielu ja kultuurilise arengu edendaja ja eestvedajaga. Hindan kõrgelt tegevust koolipapana kutsehariduse väärtustamisel,“ ütles Helir-Valdor Seeder.

Tõnis Lukas on endine Isamaaliidu esimees ning ühinenud Isamaa ja Res Publica Liidu endine kaasesimees. Lukas on töötanud Tartu linnapeana, Tartu Ülikooli lektorina ja Eesti Rahva Muuseumi direktorina. Alates veebruarist töötab Lukas Tartu Kutsehariduskeskuse juhina. Ta oli pikaaegne Riigikogu liige ning Eesti Vabariigi haridusminister aastatel 1999-2002 ja 2007-2011.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga