Isamaa eestseisus kiitis heaks kandidaadid Euroopa Parlamendi valimisteks

Eestseisuse ettepaneku kohaselt oleks Isamaa esinumber Euroopa Parlamendi valimistel kindral Riho Terras. Talle järgneksid Jüri Luik ja Viktoria Ladõnskaja-Kubits, FOTO: Remo Tõnismäe/ Postimees

Isamaa eestseisuse ettepaneku kohaselt on erakonna nimekirja esikolmik Euroopa Parlamendi valimistel endine kaitseväe juhataja Riho Terras, kaitseminister Jüri Luik ja riigikogu liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits.

Ladõnskaja-Kubitsale järgnevad Tõnis Lukas, Mihhail Lotman, Kätlin Kuldmaa, Tarmo Kruusimäe, Urmas Reinsalu ja Tunne Kelam. Eestseisuse ettepaneku peab heaks kiitma laupäeval kogunev Isamaa volikogu.

Eestseisus arutas ka Euroopa Parlamendi valimiste programmi, mille aluspõhimõtteks on Eesti huvide kaitsmine Euroopas. Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on Isamaa alati olnud seisukohal, et Euroopa Liit säiliks rahvusriikide liiduna. Seeder lisas, et Euroopa väärtus- ja kultuuriruumi kaitsmine on samuti oluline. Pärast valimisprogrammi täiendusi saab lõplik variant samuti heakskiidu juba laupäevasel volikogul.

Eesti esimene ÜRO Noordelegaat Kätlin Kuldmaa. FOTO: Eesti Noorteühenduste Liit

Isamaa üheksaliikmelises nimekirjas on ka üks üllatuskandidaat. Eestseisus kiitis heaks 25-aastase Kätlin Kuldmaa kandidatuuri. Kätlin Kuldmaa oli 2018. aastal Eesti esimene ÜRO noordelegaat ning hetkel töötab ta Tallinna
muusikakeskkoolis õpetajana.

Kuldmaa sõnul kandideerib ta ennekõike selleks, et tutvustada noortele Euroopa Parlamendi tegevust ja tuua noored inimesed valimiskastide juurde traditsiooniliselt madala valimisaktiivsusega europarlamendi valimistel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga