Noor vabatahtlik saab osaleda Eesti ÜRO delegatsiooni töös

Eesti esimene ÜRO Noordelegaat Kätlin Kuldmaa. FOTO: Eesti Noorteühenduste Liit

Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) ja välisministeerium kuulutasid teistkordselt välja ÜRO noordelegaadi konkursi, noordelegaat saab osaks Eesti ametlikust delegatsioonist ÜRO juures.

Vabatahtlik noordelegaat on osa ametlikust Eesti ÜRO delegatsioonist ning osaleb ÜRO peaassambleel, komisjonides ja sotsiaal- ja majandusnõukogus ühe aasta jooksul, edastas ENL. Noordelegaat võtab osa aruteludest noortega seotud teemadel ning osaleb ka delegatsiooni sisulises töös.

Kandideerima on oodatud kõik 18-24-aastased noored, kes tunnevad huvi ÜRO ja selle tegemiste vastu.

Välisministeeriumi rahvusvaheliste organisatsioonide büroo juht Karmen Laus sõnas, et ÜRO noordelegaadi programm on Eestis edukalt käivitatud ja Eesti noorte hääl on jõudnud üleilmsele tasandile. “Eesti esimene ÜRO noordelegaat Kätlin Kuldmaa on hea näide, kuidas viia ÜRO teema paljude Eesti koolinoorteni, sest koos noortega kujundame täna meie ühist tulevikku,” sõnas ta.

Kuldmaa märkis, et läbi noordelegaadi programmi oli tal võimalus panustada Eesti noortepoliitika arengusse. “Delegaadi roll andis mulle võimaluse endale südamelähedastel teemadel sõna võtta väga kõrgetel tasemetel,” sõnas ta.

“Ootame kandideerima kõiki Eesti noori ÜRO noordelegaadiks. See on hea võimalus toetada Eesti ÜRO esinduse tööd ning anda kaasa rääkimisel ka noorte vaade. Selle aasta kogemuse põhjal on tore tõdeda, et noorte hääl on jäänud Eesti välispoliitikas kõlama,” sõnas ENL-i aseesimees Mikk Tarros.

Noordelegaadi programmi koordineerib ENL, programm algatati ja seda rahastatakse koostöös välisministeeriumiga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga