Riho Terras Eesti lipupäeval Otepääl: sõja lõpp Ukrainas lähiajal ei terenda

Riho Terras 4. juunil Otepääl. Foto: Aare Lepaste

4. juunil, mil Otepääl tähistati esimese sinimustvalge trikoloori õnnistamist sealses kiriklas
138. aastat tagasi, andis Euroopa Parlamendi liige, kindral Riho Terras (Isamaa) ülevaate julgeolekust Euroopas ning julgustas, et Eesti on kaitstud ja hoitud.

„Ma teadsin, ja ka jagasin eeldust, et sõda Ukrainas tuleb, kõigile, kellest midagi sõltub. Eeldasin, et see algab vahetult pärast Pekingi olümpiamänge. Sõda algas 24. veebruaril. Seega eksisin vaid mõne päevaga. Ometi mind toona ei usutud. Nüüd on olukord mõneti muutunud. Ma näen ning tean, et muutunud on ka suhtumine. Ometi on nii, et kuigi Venemaale kehtestatud sanktsioonid alles hakkavad mõjuma, on oluline Ukrainale pakutav relvaabi. Ka selles osas on positiivseid arenguid,“ mainis Terras Otepää Kultuurikeskuses toimunud kohtumisel.

Küsimusele, kui kaugele piiri taha näeb Eesti, et olla valmis võimalikuks agressiooniks, andis Terras rahustava vastuse. „Me näeme piisavalt kaugele, et pidada vastu seni, kuni liitlased saabuvad, et meile Eesti vabaduse kaitsmisel appi tulla,“ julgustas Terras.

Erukindral Terras hetkel Eestile sõjalise agressiooni ohtu ei näe. Samas eeldab ta, et sõjategevus Ukrainas lähikuudel ei lõpe. „Me oleme toetanud ja toetame Ukrainat nii relvastusega kui moraalselt, kuid seejuures oleme jätnud endale vajaliku reservi Eesti kaitsmiseks,“ kinnitas Terras.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga