Riigikogus algatati eelnõu peretoetuste hüppeliseks tõstmiseks

Lastega peredele tuleb pakkuda ühiskondlikult suuremat tuge - märkame ja toetame lastega peresid ning paneme õlga alla laste huvitegevuse toetamisele. Foto: Aare Lepaste

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder kirjutab sotsiaalmeedias, et täna algatasid neli erakonda ühiselt eelnõu, millega tõstetakse ja indekseeritakse lastetoetused.

“Andsin allkirja seadusemuudatustele, mis tõstab 1. ja 2. lapse toetused 100 eurole ja lasterikka pere toetuse 700 eurole. Oluline on, et seadusemuudatuse tulemusena indekseeritakse lastetoetused. Isamaa volikogu on kinnitanud abinõud, et neid eesmärke täita. Lisaks Riigikogu Isamaa fraktsioonile toetavad perehüvitise seaduse muutmist ka Keskerakonna, SDE ja EKRE fraktsioonide liikmed,” kirjutab Isamaa esimees.

Seeder meenutab, et Isamaa on teinud ka ettepaneku, mille kohaselt kustutaks riik neljanda lapse sündimisel pere eluasemelaenust 75 000 eurot. “Meie eesmärk on, et Eestis ei jääks ükski laps sündimata majanduslikel põhjustel. Lasterikkuse toetamist tuleb käsitleda investeeringuna eesti rahvuse säilimisse. Eesti riigi mõte ja tuum on tagada meie rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade. Iga laps on väärtus nii perele kui Eesti riigile ning Isamaa eesmärk on kõrvaldada majanduslikud takistused, mis ei võimalda peredel saada nii palju lapsi kui nad soovivad.”

Ta lõpetab postituse üleskutsega teistele Riigikogus esindatud erakondadele. “Me soovime, et kõik erakonnad ühiselt toetaksid Isamaa algatust. Demograafilise kriisi leevendamine on just praegu eriti oluline, kus koroonast tulenevalt on sündimus langenud ning ebakindlus inflatsioonist ja sõjast tingituna väga suur. Stabiilne riiklik perepoliitika loob kindlustunde ja seadusemuudatustest on abi tuhandetele peredele. See oleks kordades paremini sihitud meede, kui ühekordne 50-eurone toetus, mida pakub tänane koalitsioon.”

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga