Nõmme Laulu- ja Tantsupäeva päeva- ja õhtujuht Merike Värik: traditsioonid on meie kultuuri lahutamatu osa

Nõmme laulu- ja tantsupäevast võttis osa mitmeid tuhandeid inimesi. Foto: Endel Apsalon

Möödunud nädalavahetusel toimus Nõmme Vabaduse pargis V laulu- ja tantsupäev, mille läbivaks teemaks oli „Nõmme läbi aegade“.

Päeva juhtis Isamaa Tallinna osakonna juhatuse liige Merike Värik, kelle sõnul on tal suur au olla laulu- ja tantsupäevaga seotud ning olla ürituse päeva- ja õhtujuht. „See oli väga ajalooline hetk ja samas sümboolne ja liigutav. Pidupäev oli pühendatud Eesti lipule ja tähistati lipulaulu 100. aastapäeva,“ ütles Värik.

„Olen väga tänulik korraldajatele, eriti ürituse peakorraldaja Tiit Kruusalu ja Sebastian Talmarit, kõiki tantsu- ja koorijuhte ning osalejaid,“ lisas ta.

Päev algas hommikuse äratusega Nõmmel, millele järgneb rongkäik kell 16 Rahu tänavalt ja kontsert kell 17 Vabaduse pargis Tähe kõlakojas. Seekordne Nõmme Laulu- ja Tantsupäev on ürituse eestvedajate sõnul omanäoline, sest lisaks traditsioonilisele eeskavale on päevakavasse põimitud vanasõidukid ja isesõitev buss, fotorännak Vabaduse pargis ajaloolase Leho Lõhmuse valitud fotode abil, võimalus teha endast pilti elusuuruses fotoraami sees kas oma telefoniga või hoopis ajastutruuma pildikastiga.

„Tahaks ära märkida Pjotr Utkini vanaaegsed fotoaparaadid, millega jäädvustati ajaloo tarbeks olulised fotod muuseumile. Suur tänu ka Endel Apsalonile ürituse jäädvustamise eest. Nõmme Rahu kirik vaimuliku Ove Sander juhtimisel kinkisid üritusele ka oma lipu,“ ütles Merike Värik.

„Olen väga tänulik korraldajatele, eriti ürituse peakorraldajale. Eriline tänu peakorraldaja Tiit Kruusalu ja kunstilistele juhtidele Raul Talmarile ja Kristi Aitsamile imelise töö eest . Tänan ka lavastaja Sebastian Talmarit, kõiki tantsu- ja koorijuhte ning osalejaid,“ märkis Värik.

„Eriline tänu Kaitseliidu Tallinna maleva orkestrile ja selle dirigendile Kalev Kütarule, kes tegi kõige ägedamat reklaami ka väikesele isesõitvale bussile. Ja meie tuntud muusikutele, kes osalesid laulu- ja tantsupäeval tasuta. Kohtumiseni järgmisel laulu- ja tantsupäeval!“

Lauluarmastus lapsepõlvest

„Minu laulu ja tantsuarmastusele panid aluse Kivimäe põhikooli tantsu- ja võimlemisõpetaja Evert ja lauluõpetaja Rekkor,“ ütles Merike Värik, kelle sõnul olid rahvatants ja laulukooris käimine Kivimäe koolis igati au sees. „Meie tantsuõpetaja korraldas kooli aias iga-aastaseid kevadkontserte ja rahvatantsu suvelaagrit.“

Merike on kolmandat põlve nõmmekas ja elab oma vanaema ehitatud majas. „Minu jaoks on oluline järjepidevus ja sama väärtust kannab minu jaoks ka Nõmme Laulu- ja Tantsupäeva traditsioon, mis sai alguse juba 11. juulil aastal 1926.

Pärast kultuuriharidusõpinguid Tallinna Ülikoolist töötas Merike 13 aastat kultuurimaja direktori ja kunstilise juhina ja tegeles ürituste korraldamisega. Samuti juhtis ta teatri-, kunsti-, tantsu- ja lauluringide tööd. Seejärel suundus tööle finantsvaldkonda ja tal on omandatud ärikorralduse magistriraad TTÜ-s. Nüüd käib ta hobinäitlejana filmivõtetel ja teeb hobikorras kaasa reklaamides, filmides ja etendustes.

Oma hobide ja lemmiktegevuste – tantsimise ja näitlemise juurde jõudis Merike tagasi peale 12 aasta tagust rasket haigust. Tänaseks on ta kõrgharidusega meditsiiniõde ja vaimse tervise õde, et teisi ja ennast paremini aidata. Põhitöö kõrvalt Seesam Kindlustuses nõustab ta Mustamäe haiglas vähipatsiente.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga