FIE-dele ja äriühingu juhatuse liikmetele tuleb pakkuda võimalust vabatahtlikuks töötuskindlustuseks

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk. Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Aivar Koka (Isamaa) sõnul tuleb anda FIE-dele ja äriühingu juhatuse liikmetele võimalus kindlustada end ka nendeks aegadest, kus majanduskeskkond halveneb. Lisaks toetab Kokk ka töötukassa palgahüvitise pikendamist.

Koka sõnul peaks äriühingu juhatuse liikmetel olema võimalus tasuda töötuskindlustusmakset vabatahtlikult. „See annaks võimaluse äriühingute juhatuste liikmele kindlustada end juhuks kui ta näiteks juhatuse juhtorgani liikme kohalt tagasi kutsutakse. Samas peaks see otsus olema kõigile vabatahtlik. Ettevõtlusega tegeleva äriühingu juhatuse liikme tööd saadab alati äririsk ning nad väärivad õigust ise otsustada, kas nad soovivad sellist kindlustust või mitte. Samasugust võimalust väärivad ka FIE-d,“ ütles Kokk.

Ta lisas, et töötuna võiks end saada arvele võtta äriühingu juhatuse liige, kes on saanud oma töö eest palka ning maksnud töötuskindlustusmakset vähemalt 12 kuu eest, kuid on mingil põhjusel töö kaotanud. Koka sõnul on õige, et kindlustusvõimalus tekib neile, kes on maksurahaga meie kõigi ühisesse turvavõrku panustanud.

Aivar Koka sõnul toetab ta ka töötukassa palgatoetuse hüvitist pikendamist ühe kuu võrra, et sujuvamalt tulla välja eriolukorra aja tõttu tekkinud kriisist. “Viimase kahe kuu põhjal võime öelda, et see on vajalik meede ning see on aidanud säilitada tuhandeid töökohti. Samas on selge, et meil ei ole võimalik seda lõputult pikendada. Seetõttu peab kolmanda kuu väljamakse puhul kehtima põhimõte, et töötukassa hüvitise tingimused muutuvad rangemaks,” ütles Kokk.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga