Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder

Esmaspäeva õhtul kogunenud Isamaa eestseisus kinnitas 2019. riigikogu valimiste lõpliku programmi. Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on Isamaa kindel valik rahvuslikult mõtlevatele inimestele, kes usuvad vaba turumajandust ja soovivad paremat tulevikku oma peredele ja lastele.

„Erakonna programm toetab Eesti arengut ja põhimõtteid, mille eest on erakond seisnud alates Eesti iseseisvuse taastamisest. Isamaa programmis on olulisel kohal eesti keele ja kultuuri hoidmine, täielik üleminek ühtsele eestikeelsele haridussüsteemile, inimeste valikuvabadus, aga ka majanduskeskkonna stabiilsus ja rahvuslik julgeolek,“ ütles Seeder.

„Isamaa seisab pereväärtuste ja Eesti perede eest. Eesti rahvastikuga seotud küsimused, lastega perede toetamine ja eestlaste arvu kasv sõltub meie poliitilistest valikutest,“ ütles Helir-Valdor Seeder.

Isamaa valimisprogrammi viis põhisõnumit:

1. Üleminek ühtsele eestikeelsele haridussüsteemile alates lasteaiast, mis tagab meie ühiskonna parema sidususe ja paremad võimalused venekeelsetele noortele edasises elus.
2. Kogumispensioni reform. Isamaa eestvedamisel muudetakse II pensionisammas vabatahtlikuks, et anda inimestele rohkem valikuvabadust ja võimalusi oma vanaduspõlve kujundamiseks.
3. Tõstab täiendava maksuvaba tulu lastelt 600 euroni kuus 3 lapsega pere kohta ning rakendab maksuvaba tulu juba esimesest lapsest. See tähendab, et esimese lapse maksuvaba tulu oleks 100 eurot, teise lapse kohta 200 eurot ja iga järgmise lapse maksuvaba tulu oleks 300 eurot.
4. Maksurahu kehtestamine, et tagada stabiilne majanduskeskkond. Isamaa ei toeta maksutõuse ja uute maksude kehtestamist.
5. Suurendab kaitsekulutusi 2,5%ni SKP-st tagamaks Eesi kaitsevõime säilimist ja arengut pikemas vaates arvestades enda geopoliitilist positsiooni ja ohte.

Loe täispikka programmi SIIT

Galerii pressikonverentsilt:


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga