Mart Luik: Isamaa ei nõustu Taavi Aasa ülekuldamisega linnarahva raha eest

Mart Luik Foto: Eesti Uudised
Mart Luik kutsus volikogu liikmeid üles hääletama Taavi Aasale preemia andmise vastu

Täna tehakse keskerakondlaste häälte toel Tallinna volikogus otsus maksta endisele linnapeale Taavi Aasale preemiat linnapea ülesannete eduka täitmise eest. Kindlasti ei ole ligikaudu 16 000 eurose preemia puhul nn kuldse langevarjuga, sest Taavi Aas siirdus edasi ministrikohale.

Kindlasti ei ole see ka tasu ametiülesannete eduka täitmise eest, sest viimase kahe aasta sündmusi vaadates ei ole linnaelanikel rahuloluks just palju põhjust. Kas endine linnapea saab preemia selle eest, et Taavi Aas oskas alati õigel hetkel silma kinni pigistada?

Taavi Aas läheb ajalukku linnapeana, kelle mitmed lähedased kolleegid ja alluvad on veetnud suure osa oma ajast kohtupingis. Taavi Aasa poliitilised liitlased ja alluvad on kas kohtu all, kohtus süüdi mõistetud või kohtumõistmisest tervislikel põhjustel pääsenud. Meenuvad Arvo Sarapuu ja Tallinna jäätmevedu, Edgar Savisaar, Lääne-Tallinna keskhaigla altkäemaksujuhtum ja Tallinna Linnatranspordi ASi korruptsioonijuhtum. Taavi Aasa juhtimisel jätkus linna juhtivate ametikohtade politiseerimine ning erinevad äriühingute ja sihtasutuste nõukogud ja juhatused mehitati ustavate kamraadidega, kelle silma all kõik need korruptsioonijuhtumid aset leidsid.

Vaadates seda pikka loetelu on raske uskuda Taavi Aasa korduvaid väiteid, et tema ei teadnud nendest juhtumitest midagi. Isegi kui need olid tema jaoks üllatuseks ei näidanud ta üles mingit initsiatiivi linna valitsemiskultuuri muutmiseks. Linnaasutused on jätkuvalt mehitatud ustavate kamraadidega ning võimaluse korral on ka juba kohtus süüdi mõistetud vanad sõbrad ja tuttavad linnasüsteemi uuesti tööle võetud. Nende tegevustele on Tallinna opositioon andnud ka hinnangu, proovides Taavi Aasa linnapea kohal umbusaldada. Kuivõrd Keskerakond kontrollib siiani Tallinna Linnavolikogu, kukkus umbusaldus napilt läbi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga