Seto Kongress lükkub edasi, küll aga toimub kongressi tsõõriklaud

12. Seto Kongress toimus 2017. aastal. Foto: Merlin Lõiv

Homme, 9. oktoobril toimuma pidanud Seto Kongress, mis on Setomaa ja seto rahva esinduskogu ning arutab probleeme ja langetab otsuseid, mis puudutavad Setomaa kultuurilist, majanduslikku ja poliitilist arengut, jääb sel aastal ära. Selle asemel toimub kongressi tsõõriklaud (ümarlaud), millest iga huviline on oodatud osa saama.

Kongress, mis toimub korraliselt iga kolme aasta tagant, pidi tänavu toimuma Värskas, kuid arvestades koroonaviiruse leviku riski, otsustas Seto Kongressi Vanembidõ Kogo (Vanemate Kogu) lükata kavandatud istungi edasi 2021. aastasse.

Vanembidõ Kogo peavanema Aare Hõrna kinnitusel jäävad 13. Seto Kongressile juba valitud saadikute volitused kehtima ning saadikute valimise tähtaega pikendatakse. 12. Seto Kongress toimus 2017. aastal.

Zoom-keskkonna vahendusel 9. oktoobril kell 10 algav Seto Kongressi tsõõriklaud toimub pealkirja all «Üle ilma setodõ ütte haardminõ» («Üle ilma setode kaasamine») ning seda modereerib sootska Aarne Leima.

Tsõõriklavvast osavõtmise link:
https://us02web.zoom.us/j/81661537839?pwd=UWE1bngrcWY0RjlPVUVmaVZRY1N0UT09
Meeting ID: 816 6153 7839
Passcode: 494159

Tsõõriklaua eesmärk on väljaspool Setomaad elavate setode ja seto-meelsete inimeste organiseerumine ning nende suurem osalemine Setomaa ja seto elus, kultuuris ja majanduses. Ümarlaua teema on setode praegune ja tulevane olemine ja korraldumine üle ilma ning arutelu, mis või kes ja kuidas tooks noori Seto asja juurde.

Seto Kongress valib oma otsuste täideviimiseks ja teiste Setomaa probleemide lahendamiseks 13-liikmelise Vanembidõ Kogo, mis tegutseb järgmise kongressini. Kogu valib enda hulgast peavanema, abivanema ja sekretäri. Kogu annab oma tegevusest aru Seto Kongressile.
Vanembidõ Kogo liikmed on praegu Aarne Leima, Raul Kudre, Aare Hõrn, Rein Järvelill, Annabel Huik, Vello Saar, Ahto Raudoja, Jane Vabarna, Ingrit Kala, Elvi Nassar, Igor Taro, Villu Lillmaa ja Rieka Hõrn.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga