Tarmo Tamm: EKRE peaks Isamaast eeskuju võtma

Küsimusele, kas põllumeeste üleminekutoetustest ilma jätmine näitab maaeluministri nõrkust, keeldus endine minister Tarmo Tamm (Keskerakond) vastamast, küll aga tõdes, et kuna vastav portfell on EKRE käes, siis palju sõltub neist. „Vaadake, kuidas Isamaa võitles välja kaitsekulude suurendamise,” tõi ta näiteks. FOTO:SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA

Riigikogu maaelukomisjonis algavad peagi 2021. aasta riigieelarve arutelu. Komisjoni liikmed kinnitasid, et tegutsevad selle nimel, et üleminekutoetused siiski põllumeesteni jõuaksid, kirjutab Postimees. Keskerakondlane Tarmo Tamm soovitab EKRE-l võtta eeskuju Isamaast.

Maaelukomisjoni esimees Tarmo Tamm on seisukohal, et Riigikogus tuleb põllumeestele puuduolev raha kusagilt leida, sest tegemist on koalitsioonilepingu olulise punktiga. Siiski polnud ta valmis veel lubama, kas ja kui palju on lootust põllumeestele raha leida.

Eelarveläbirääkimisi põllumeeste nimel peab maaeluminister. Küsimusele, kas põllumeestele üleminekutoetustest ilma jätmine näitab maaeluministri Arvo Alleri nõrkust, keeldus Tamm vastamast, küll aga tõdes, et kuna vastav portfell on EKRE käes, siis palju sõltub neist. „Vaadake, kuidas Isamaa võitles välja kaitsekulude suurendamise,” tõi ta näiteks.

Loe täispikka lugu Postimehest

Valitsuse poolt Riigikogule esitatud 2021. aasta riigieelarve eelnõus on tulevaks aastaks põllumajanduse otsetoetusteks ette nähtud 0 eurot. 2020. aasta eelarves on selleks mõeldud 10,3 miljonit eurot, kuid sektori esindajatel on meeles, et ka tänavuses eelarves tuli maaeluministeerium algselt välja ettepanekuga eraldada otsetoetusteks ligikaudu 5 miljonit eurot. Alles Riigikogu rahanduskomisjoni ettepanekul suudeti toetuste hulka tänavuseks kahekordistada. 

Eestil on lubatud sellel aastal põllumajandussektorile maksta lisaks Euroopa Liidu otsetoetustele 15,3 miljoni euro ulatuses siseriiklikke hüvitisi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga