Põlva vallavolikogus üritatakse suukorvistada volikogu liikmeid

Koit Jostov seisab Põlva vallavolikogu liikmete sõnavabaduse eest.

Põlva vallavolikogu Isamaa fraktsiooni liikmeid hämmastas reformierakondlasest volikogu esimehe algatus, mille kohaselt saaks volikogus edaspidi esitada ainult kirjalikke küsimusi. Seetõttu saadeti volikogu liikmetele eelmisel nädalal pöördumine, millele on tänaseks vastanud ainult üks saadik.


Asjaolu, et volikogu liikme vabaduse ja järelevalveõiguse olulisuse rõhutamine on saanud ainult ühe vastuse viitab ilmselgelt üldisele passiivsusele Põlva volikogus.

Põlva vallavolikogu Isamaa fraktsiooni aseesimees Koit Jostov saatis pärast 21. novembril toimunud volikogu istungit kõigile vallavolikogu liikmetele kirja, milles avaldab hämmingut Reformierakonda kuuluva volikogu esimehe Lennart Liba tegevuse üle. Nimelt teatas Liba istungi lõpu eel, et peab vajalikuks algatada kodukorra muudatus, mille tulemina jääks
volinikel tulevikus võimalus esitada vaid kirjalikke küsimusi.

„Ma ei tea, kelle poole ma peaksin pöörduma, aga täna tegi volikogu esimees oma korraldusega Putinit. Volikogu liikme kohustused ja õigused on ära toodud Põlva valla põhimääruses ja minu arust ei ole volikogu esimehel mingeid volitusi põhimääruse väänamiseks, ammugi muutmiseks,“ sedastab Jostov.

Põlva valla põhimäärus sätestab, et volikogu liikmel on õigus saada oma kirjalikule küsimusele valitsuselt, valla ametiasutuselt, ning ühisametilt ja -asutuselt, mille moodustamises osaleb Põlva vald, vastused kümne tööpäeva jooksul küsimuse esitamisest arvates.

Suulisele küsimusele vastatakse volikogu istungil. „See viimane lause ütleb väga selgelt, et volikogu liige võib esitada volikogu istungil suulisi küsimusi ja nendele vastatakse volikogu istungil,“ rõhutab Jostov. „Kas see ongi siis meie demokraatia,“ küsib Jostov õlgu kehitades.

Põlva vallavolikogu on 27-liikmeline. Eesti Keskerakonna ja Reformierakonna Põlva vallavolikogusse valitud esindajad sõlmisid koalitsioonilepingu 2018. aasta maikuus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga