Isamaa noorte esimees: Tallinna linnal võiks olla noordelegaatide süsteem

Karl Sander Kase ja Tallinna noored arutamas noordelegaatide ideed. FOTO: erakogu

Isamaa noorte esimees Karl Sander Kase tegi aruteluks ettepaneku, kuidas noorte häält Tallinna linna juhtimise juures tugevdada – luua igasse linnaosasse noorte ombudsmani või noordelegaadi positsioon.

Karl Sander Kase kirjutab oma Facebooki lehel järgmiselt:
“Mul on selline noortekeskne nädal seega tutvustan lühidalt üht ideed, mida oleme arutanud, et tuua Tallinna noored linna juhtimisele lähemale.

Tallinna noorte osaluse/kaasamise tulevikunägemuse jaoks on välja töötatud kaks versiooni. Tutvustaksin lühidalt üht, mis oleks minu hinnangul märkimisväärne edasiminek tänastest jututubadest, mis on pigem vormilised kui sisulised.

Ettepaneku kohaselt loodaks igas linnaosas „Noorte ombudsmani (linnaosa noordelegaat vms)“ positsioon.
Tegemist oleks vabadel valimistel valitud saadikuga (vanuses 18-26), kelle ülesanne on vahendada noorte ideid ja ettepanekuid linnajuhtidele.

Noorte ombudsmanil oleks võimalus kokku panna enda meeskond/büroo, mis vastutab ideekorje ja ettepanekute tegemise eest. Lisaks ka kindel eelarve, millega korraldada kampaaniaid, teha teavitustöid ja muid tööga seotud tegevusi.

8 linnaosas valitud noorte ombudsmanid moodustaksid ülelinnalise ombudsmanite nõukogu, mille on õigus teha linnavalitsusele ja -volikogule ettepanekuid linna juhtimise parandamiseks.

Selle idee eesmärk on luua platvorm ambitsioonikale noorele inimesele, kes soovib oma linnaosa ja linna elu edendada.

Lisaks tekitaksid linnaosas toimuvad ainult noortele mõeldud valimised elava debati linna noorte vahel. Ainult noortele mõeldud valimised suurendavad aga noorte huvi linnajuhtimise vastu ja kujundavad nende edasist valimisharjumust.

Kindel kõneisik linnaosa noortele tõstab noorte soovid ja vajadused senisest rohkem esiplaanile ja aitab neid linna juhtimisse paremini kaasata.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga