Põhjamaad ja Balti riigid kavatsevad tõstatada kliimaküsimuse globaalselt

12. septembril avaldasid Põhjamaade ja Balti riikide (NB8) välisministrid ühisavalduse, kus lubavad tõstatada ÜROs vajaduse tegeleda kliimaküsimustega üleilmsel tasandil senisest põhjalikumalt.

Avalduse täispikk tekst:

Maailm kogeb juba mitmeid kliimamuutuste kahjulikke mõjusid. Ülemaailmne heide on jõudnud enneolematu tasemeni, mistõttu on vajadus kaugeleulatuvate, sihikindlate ja ülemaailmsete kliimameetmete järele tungivam kui kunagi varem. NB8 välisministritena nõuame põhjalike kliimameetmete rakendamist kõigi meie käsutuses olevate vahendite abil.

Kliima on meie jaoks ÜRO Peaassamblee 74. istungjärgul oluline prioriteet. Teeme pingutusi selle nimel, et 23. septembril 2019 toimuval ÜRO kliimatippkohtumisel võetakse kasutusele konkreetsed ja kaugeleulatuvad meetmed. Tippkohtumine annab hoogu protsessile, mille eesmärk on ulatuslikumad riiklikult kindlaksmääratud panused aastaks 2020 – see on ainus sobiv reageering eelmisel sügisel esitatud IPCC eriaruandele ülemaailmse soojenemise kohta.

Kliimamuutustega ei ole võimalik tõhusalt tegeleda, kui me ei kaitse looduskeskkonda. Seda tuletab traagiliselt meelde raadamine ja sellega seotud metsatulekahjud Amazonases. Leticia Amazonase pakt on hea lähtekoht rahvusvahelise kogukonna koostööle metsariikidega, kellel on kindel soov vähendada raadamist ja edendada kestlikku arengut Amazonase piirkonnas. Koostöös Amazonase vesikonna riikidega on NB8 valmis pakkuma abi, kui seda vajatakse ja palutakse. Me võlgneme seda tulevastele põlvkondadele ja kliima kaitsmine on kogu maailma kohustus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga