Urmas Reinsalu: Isamaa jäi ausaks ja väärikaks

Urmas Reinsalu. FOTO: Raivo Pajula

Urmas Reinsalu kirjutab ühismeedias, et Isamaa täitis koalitsioonis oma peamised valimislubadused ning oli kahtlemata koalitsioonis võitja. Lisaks usub ta, et Keskerakond ja Reformierakond alustasid läbirääkimisi uue koalitsiooniks moodustamiseks juba mitu nädalat tagasi.

“Ütlen teile täie kindlusega, et mul on hea meel oma erakonnakaaslaste ja erakonna juhi käitumise üle läinud nädalal. Me jäime väärikaks ja ausaks. On suur asi täna öelda: Isamaa ei reeda!

Teiseks, paradoksina suutis just meie erakond oma suuremad valimislubadused selle kahe aasta jooksul täita. Pensionireform, lasterikaste perede tulumaksuvabastus, maksurahu ja maksude alandamine, riigikaitsekulude kasv, rahvuslike huvide eest seismine maailmas, perepoliitika arendamine, koorijuhtide palga seadustamine ja palju-palju muud. ISAMAA oli selle valitsuse poliitikat vaadates võitja!” kirjutab Reinsalu.

“Vaadates eile koalitsiooniläbirääkimiste nö. kokkulepitud majadus-rahandusvaldkonna punkte, mille kohaselt loobub Reformierakond oma peamisest valimislubadusest, et eelarve tasakaalu saavutamine jätkub vana valitsuse ettepaneku alusel ja muid põhimõttelisi asju, olen 100 protsenti veendunud, et tegelikult käisid läbirääkimised palju varem,” lisab ta.

“Lihtsalt muud moodi ei ole võimalik ette kujutada, et erinevatel positsioonidel olevad erakonnad lepivad sellised erimeelsusi kätkevad küsimused kokku mõne tunniga. See on ebarealistlik. Seega, praegu toimuv on järelläbirääkimised. Läbirääkimised toimusid juba varem. Usun asjaolusid silmas pidades, et Keskerakond oli mingil moel kriminaalmenetlusest varem teadlik, ning selle plaani osa, et korruptsioonikahtlustust meedias väiksemaks dimensioneerida, on ka valitsusvahetus.”

Reinsalu sõnul kahjustab praegu Keskerakonda saatev süüdistus tõsiselt Eesti mainet. “Keskerakond on huvitatud kiirustamisest, sest lähiajal võib avalikkuse ette jõuda veel informatsiooni kriminaalmenetlusest, mis tekitaks avalikkuses suuremaid küsimusi Keskerakonna legitiimsuse üle riiki juhtida. Kui kõneletakse Eesti mainest, siis selle juhtumiga paraku sai Eesti maine kõva põntsu.”

“Armas rahvas, suured tänud veelkord võimaluse eest neil aastail Eestit valitsuses teenida!” lõpetab Reinsalu oma postituse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga