Endine sots Ardo Ojasalu hakkab nüüd esindama…EKREt

Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni tööst vaid mõned kuud eemal olnud Ardo Ojasalu tegi poliitilise kannapöörde ja naaseb komisjoni liikmeks. Foto: Konstantin Sednev / Eesti Meedia

Kuuldavasti tegi EKRE juhatus möödunud nädalal otsuse esitada Erakondade rahastamise järelvalve komisjoni (ERJK) liikmeks oma esindajana pikka aega sotside ridadesse kuulunud ja hiljuti Vabaerakonnale lähedal seisnud Ardo Ojasalu. Ühtlasi kutsus EKRE komisjonist tagasi oma senise esindaja erakonna juhatuse liikme Merry Aarti.

SDE kutsus oma esindaja Ardo Ojasalu ERJKst tagasi seoses Vabaerakonna rahastamisega seotud skandaaliga, mille käigus tuli avalikuks, et tänavu ka ERJK esimehena tegutsenud Ojasalu oli Artur Talvikuga kokku leppinud, et istub mitme tooli peal korraga. Ardo Ojasalu sai samaaegselt Vabaerakonnalt palka ja tegeles nii nende programmi koostamisega kui ka erakonnaga seotud Korruptsiooniradari-nimelise projektiga. ERJK esimehe rolliga need tegevused kokku ei käi ja seetõttu pidi ta ametist lahkuma.

Nüüd tuleb Ardo Ojasalu ERJK liikmeks tagasi ja hakkab seal esindama…üllatus-üllatus- EKREt! Kunagine Maksuameti juht Ardo Ojasalu oli 27 aastat Sotsiaaldemokraatlikku Erakonna liige ja endised kolleegid mäletavad teda sügavalt maailmavaatelise sotsina. SDE on teadupärast Eesti poliitmaastikul kõige enam ennast vastandanud just EKREga, kellega neil on nii maailmavaateline kui väärtuste konflikt. Eesti Uudiseid paneb imestama, miks igapõline sots Ojasalu on valmis nüüd esindama oma suurimate poliitiliste oponentide huvisid. Peab olema päris mõjuv põhjus, et mees on valmis nii meeleheitliku sammu astuma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga