Ungari peaminister Viktor Orbán ja Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder trehvasid Tallinnas jalgpallistaadionil

Orbán ja Seeder teisipäeval Tallinnas, A. Le Coq Arenal. Foto: Facebook

“Poliitikast me ei rääkinud. Kõnelesime ainult jalgpallist, kuna tegemist on suure jalgpallisõbraga. Selle reisi eesmärk oli ainult see mäng, ei midagi enamat. Piirdusime vaid spordi ja sõbraliku viigiga,” ütles Lilleküla staadioni VIP-loožis Orbániga ühise foto teinud ja põgusalt suhelnud Seeder.

Seda, et Ungari peaminister tuli Eestisse vaid Rahvuste liiga jalgpallimänguks, kinnitas ka valitsuse meedianõunik Triin Oppi, kelle sõnul suundus Orbán lennujaamast otse Lillekülla ja lendas pärast mängu tagasi Ungarisse. Peaminister Jüri Ratasega kohtuti samuti vaid staadioni VIP-loožis, kus koos mängu vaadati.

Seeder tunneb Orbánit isiklikult, sest nii tema juhitav Isamaa kui Orbáni tüüritav Fidesz kuuluvad kristlik-demokraatlikke ja konservatiivseid Euroopa parteisid ühendavasse Euroopa Rahvaparteisse.

“Oleme ühe poliitilise perekonna liikmed ja aeg-ajalt saavad Euroopa Rahvapartei juhid Brüsselis kokku. Tunneme teineteist ja kontakt on meil tõesti olemas,” kinnitas Seeder.

Eesti:Ungari väga võitluslik matš lõppes 3:3 viigiga. Siiani on Eesti kõik Rahvuste liiga mängud napilt kaotanud.

Kommentaarid artiklile “Ungari peaminister Viktor Orbán ja Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder trehvasid Tallinnas jalgpallistaadionil

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga